« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'da hedef 1 Temmuz

Bursaspor Kulübü Genel Direktörü Ayhan Barışıcı, 1 Temmuz'da başlayacak Avusturya kampına kadar transferi büyük ölçüde tamamlamak istediklerini söyledi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Barışıcı, yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını büyük bir titizlik içinde sürdürdüklerini, takıma katkı yapacağına inandıkları oyuncuları kadrolarına dahil etmeye çalıştıklarını bildirdi. Ellerinde yüzlerce futbolcu isminin olduğu bir liste bulunduğunu anlatan Barışıcı, "Bunların yanı sıra menajerlerin de önerdiği oyuncular var. Biz bunların arasından en iyisini bulmak için çalışıyoruz. Hedefimiz, 1 Temmuz'da başlayacak Avusturya kampına kadar transferi büyük ölçüde tamamlamak" dedi.

Barışıcı, henüz takıma dahil olmayan Şilili golcü Sebastian Pinto ile ilgili de "Pinto, bize 1 Temmuz'da takıma katılacağını söyledi. 'Hiç gelmeyeceğim' gibi bir ifadesi olmadı. Geldiğinde karşılıklı oturup görüşeceğiz. Bu tür durumlarda diğer oyunculara ne tür prosedür uygulanıyorsa Pinto için de o uygulanacaktır" ifadesini kullandı.

Bursaspor'da yeni sezon hazırlıkları 

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Bursaspor'da oyuncular laktat testinden geçti. Özlüce Tesisleri'nde yardımcı antrenörler nezaretinde yapılan teste, yeşil-beyazlı oyuncular 4'erli gruplar halinde katıldı. Sabah erken saatte gerçekleştirilen testin ardından oyuncular, tesisteki odalarında dinlenmeye çekildi. Yeşil-beyazlılar, yeni sezon hazırlıklarını akşam yapacağı antrenmanla sürdürecek.

Bursaspor'da transfer çalışmaları

Yeni sezon öncesi transfer çalışmalarını sürdüren Bursaspor'da prensip anlaşmasına varılan Şamil Çinaz, sağlık kontrolünden geçti. Bursaspor Kulübünden yapılan açıklamaya göre, dün Bursa'ya gelerek yeşil-beyazlı yöneticilerle her konuda anlaşmaya varan genç oyuncu, sabah saatlerinde Acıbadem Hastanesinde bir dizi kontrolden geçirildi. Kontrollerde Şamil Çinaz'ın herhangi bir sağlık sorununa rastlanmadı. Geçen sezon Orduspor'da forma giyen orta saha oyuncusu Şamil Çinaz, büyük bir camiaya geldiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.

Kendisinin de Bursalı olduğunu hatırlatan Şamil Çinaz, "Bir Bursalı olarak şehrimin takımına, hedefi olan, köklü ve büyük bir camiaya geldiğim için çok mutluyum. Benim için burada olmak hem gönül meselesi hem de gurur meselesi. Umarım burada olmam camia için ve benim için hayırlı olur. Her futbolcunun hedefleri arasında Avrupa liglerinde mücadele etmek vardır. Ben de bu hedefime kendi şehrimin takımında ulaşacağım için çok mutlu ve heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.

Bunları da Beğenebilirsiniz