« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'da genel kurul 13 Ocak'ta

Bursaspor Olağanüstü Genel Kurulu, çoğunluk sağlanamadığı için 13 Ocak 2011 tarihine ertelendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Atatürk Spor Salonu'nda yapılan Bursaspor Olağanüstü Genel Kuruluna 53 üye katıldı. Kongrenin yapılabilmesi için bin 866 oy kullanabilen üyenin en az 934'ünün katılımıyla yapılması gerekiyor.

Kulüp Başkanı İbrahim Yazıcı'nın da gelmediği salonda, 12 yönetici hazır bulundu. Kongrenin ikinci oturumu 13 Ocak 2011 Perşembe günü Atatürk Spor Salonu'nda çoğunluğa bakılmaksızın yapılacak.

Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, burada yaptığı konuşmada, çoğunluk sağlanamadığı için kongrenin ikinci oturumda yapılacağını bildirdi.

Şankaya, şöyle konuştu:
“Bugün yapılması gereken birinci oturuma sadece 53 üye katıldı. 'Büyük Bursaspor olmalıyız' diyoruz, ama bugün gördük ki şampiyon bir takım olmasına rağmen katılım olmadı. Bu ayıbı Bursa olarak, kongre üyeleri olarak kapatmalıydık, bu oturuma katılarak Bursaspor'un büyüklüğünü göstermeliydik. İnşallah bundan sonraki oturumlarda bunu sağlarız. Şampiyon olduk, 2. kez şampiyon olarak büyüklüğümüz ortaya koymalıyız.”

Bursaspor İkinci Başkanı Haluk Özkıyıcı da şampiyon takıma camianın sahip çıkmadığını ileri sürdü. Özkıyıcı, şunları konuştu: “İlkleri yaşatan bir yönetimiz ve ilkleri yaşayan bir kulübüz. Bu kongrede de kongreyi tek oturumda yaparak bir ilki yaşamak istiyorduk, maalesef olmadı. Yönetim olarak kongre için tüm hazırlıklarımızı yaptık. Salonda kongre saatinde antrenman olduğu için sandıkları ve diğer malzemeleri yerleştiremedik. Kamuoyu bunu yanlış algılamasın.”

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler