« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'da devir teslim

Bursaspor Kulübü'nün dün akşam yapılan olağanüstü kongresinde seçilen başkan İbrahim Yazıcı ile yönetim kurulu üyeleri, mazbatalarını aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Vakıfköy Orhan Özselek Sosyal Tesisleri'nde gerçekleşen törende, İbrahim Yazıcı ve yöneticilere mazbatalarını, kongrenin divan kurulu üyesi Doğan Arar ve Ali Karasu başkanlığındaki eski yönetimde ikinci başkanlık yapan, yeni yönetimde de yer alan Osman Çelik verdi.
Arar, kongre üyelerinin teveccühüyle görevin Yazıcı'ya verildiğini belirterek, Yazıcı'ya ve yönetimine başarılar diledi.

Eski başkan Ali Karasu'nun katılmadığı törende konuşan Osman Çelik de toplantıda hem eski hem de yeni yönetici olarak bulunduğunu belirterek, “Başkanımız zor bir görev aldı. Başarı için hepimiz elimizden geleni yapacağız” dedi.

Vakıfköy Orhan Sosyal Tesisleri'ne 16 yıl sonra başkan olarak gelen İbrahim Yazıcı ise bulundukları zor görevden sıyrılmak için eski yöneticilere yönelik karalama politikası yapmayacaklarını belirtti.

Kulübün durumunu bilerek görevi kabul ettiklerini kaydeden Yazıcı, “Beyaz bir sayfa açıyoruz. İşimiz kolay değil ama el birliğiyle üstesinden geleceğimize inanıyoruz. Tüm kentin de bize destek olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Yazıcı, göreve geldiği gün Bursaspor'a küfürlü tezahürat nedeniyle seyircisiz oynama cezası verildiğini anımsatarak, taraftarlardan takıma fair-play kuralları çerçevesinde destek vermelerini istedi.

Yönetim kurulu olarak kulübün haklarını sonuna kadar koruyacaklarını belirten Yazıcı, “Evet Bursaspor'un hakem hataları yüzünden canı yandı. Ancak taraftarlarımız tepki vermesin. Merak etmesinler biz gereken yerde gerektiği gibi konuşuruz. Ben Bursaspor'un bir daha ceza almasını istemiyorum. Gerekirse ben ceza alayım ama Bursaspor'a ceza gelmesin” dedi.

Yazıcı, dün akşamki kongrede istenmeyen bazı olayların yaşandığını anımsatarak, “Dün kongre salonunda istenmeyen olaylar yaşandı. Umarım bu olaylar ulusal basına yansımaz” yorumunu yaptı.

Bir gazetecinin, “Teknik direktör Bülent Korkmaz ile devam edecek misiniz” sorusuna Yazıcı, “Bu soruya daha önce de yanıt vermiştim. Taraftar hocadan memnun. Teknik direktörümüz de takımın yönetimde yaşanan sıkıntılardan etkilendiğini söylemişti. Tabii her şey başarıya endeksli. Ben Bülent Korkmaz ve ekibinin başarılı olacağını düşünüyorum” yanıtını verdi.

Yazıcı, “Futbolcuların ödemeleri Çaykur Rizespor maçı öncesi yapılacak mı” sorusunu ise “Bu konuyu basın önünde tartışmak istemiyorum. Bugün yönetim kurulumuzla uzun bir toplantı yapacağız. Kimse merak etmesin, gerekenler yapılacak” diye yanıtladı.


Bunları da Beğenebilirsiniz