« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'a seçme seçilme hakkı

İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenen Avrupa Kulüpler Birliği (ECA) toplantısında Bursaspor'u Reklam ve Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Uslu ve Kulüp Dış İlişkiler departmanında görevli Hüseyin Gedik temsil etti.

EMRE KOŞAK - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Şampiyonluğu kazanmasıyla birliğe dahil olan Bursaspor'un ilk kez katldığı toplantıda 136 kulübün temsilcileri yer aldı. İki gün süren organizasyonda Türkiye'den Bursaspor'un dışında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yöneticileri de hazır bulundu. Bursaspor önümüzdeki yıl ECA'da seçme ve seçilme hakkına sahip olacak.

İKİLİ TEMASLAR KURULDU

Toplantıda Bursaspor'u temsil eden İlhan Uslu, kulübün tanıtımı ve lobi faaliyetleri açısından faydalı temasların yaşandığını söyledi. Uslu, Manchester United CEO'su David Gill'le görüştüğünü, Gill'in Bursa'da ağırlanmaktan büyük mutluluk duyduğunu ve tekrar Bursa'ya gelmek istediğini dile getirdiğini söyledi. Rangers CEO'su Martin Bain'le de Miller'ın transferi hakknda görüştüklerini bildiren İlhan Uslu, Arsenal, Liverpool, Steaua Bükreş, Atletico Madrid ve Teplice kulüplerinin yöneticileriyle yaptıkları görüşmeleri, ilerleyen dönemde kulüpler düzeyinde yapılacak ziyaretlere dönüştürmeye çalışacaklarını kaydetti.

OYUNCULARLA İLGİLİ KARARLAR

Toplantılarla ilgili bilgi veren İlhan Uslu, Avrupa Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Karl-Heinz Rummenige'nin başkanlık yaptığı toplantıya UEFA Hakem Direktörü Pierluigi Collina'nın da katıldığını bildirdi. Ele alınan konuların özellikle oyuncularla ilgili olduğunu belirten İlhan Uslu "Uluslararası maç trafiğinin yoğunluğu nedeniyle bir sezonda her oyuncunun bir büyük turnuvaya katılması ve oyuncuların sadece bir hazırlık maçına çağırılması fikri ele alındı. Bu turnuvalardan sonra da futbolcuya kulüpleri tarafından en az 7 hafta izin verilmesi düşüncesi konuşuldu. Uluslararası maçlarda sakatlanan oyuncular için federasyonların oyuncu sigortalarının zorunlu hale getirilmesi gerekliliği vurgulandı" diye konuştu.

COLLINA 5 HAKEMDE KARARLI

İlhan Uslu ayrıca UEFA hakem direktörü Pierluigi Collina'nın da 5 hakem uygulamasının önümüzdeki yıllardan sonra bütün federasyonlar tarafından zorunlu hale getirilmesi konusunda UEFA ve FIFA'nın kararlı olduğundan söz etti. Uslu ayrıca Collina'nın ülkelerde yapılan hakem hatalarında, federasyonların ve kulüplerin hakemlerin arkasında durması ve hakemlere güvenilmesinin çok daha faydalı sonuçlar doğuracağını söyledi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler