« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor'a 5 yıldızlı tesis

Bursaspor, Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Özlüce'de yaptırılan ve Avrupa standartlarında olan yeni tesislerine 7 Kasım'da kavuşacak.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa-İzmir karayolundaki Özlüce Mahallesi'nde 100 dönümlük arazi üzerinde yaptırılan ve Türkiye'de bir örneği daha bulunmadığı bildirilen tesisler, sahip olduğu özelliklerle adeta parmak ısırtıyor.

Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nun da katılacağı bir törenle 7 Kasım Çarşamba günü hizmete gireceği belirtilen ve 5 yıldızlı otellerin konforunu aratmayacak şekilde dizayn edilen Bursaspor Özlüce Tesisleri'nde, yüzme havuzundan kondisyon salonuna, saunadan masaj odaları ve restorana kadar sporcular için gerekli her türlü donanım yer alıyor.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Hikmet Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bursaspor'un Bursa'nın ortak değeri olduğunu, bu değerin korunması, yaşatılması ve sağlıklı bir şekilde geleceğe taşınması gerektiğini söyledi.

Nereye gitse, “Neden bu takım böyle, bu potansiyele rağmen neden şampiyonluğa oynayamıyor” yönünde sorularla karşılaştığını dile getiren Şahin, “Bizden önce tesisin yapımı başlamış ama bitirilememişti. Göreve geldiğimizde bitireceğimizin sözünü verdik ve bitirdik. Bursaspor'a destek olmak, Bursa'ya yatırımdır” dedi.

Bursaspor'a kendi ayakları üzerinde duracağı bir tesis kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Şahin, şunları kaydetti:
"Türkiye'ye örnek olacak bir tesis. Bursaspor'dan son olarak Serdar Kurtuluş Beşiktaş'a transfer oldu ve kulüp çok büyük bir gelire kavuştu. Altyapının önemini anlatmaya gerek yok. Bu tesisin, yıllar önce olduğu gibi Bursaspor'u yeniden altyapıdan sporcu yetiştiren bir kulüp haline getireceğine inanıyorum. Bu tesis Bursaspor'a yeni Vahitler, Sedat 3'ler, Mesutlar ve Sinanlar kazandıracak."

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler