« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor tarih yazdı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde düzenlenen bir panele katılan Ankaragücü Yardımcı Antrenörü Ümit Özat, Bursaspor'un şampiyonluğu ve Ankaragücü'nün durumuna yönelik bazı açıklamalarda bulundu ve öğrencilerin sorularını yanıtladı.

ANKARA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursa halkını tebrik etmek gerektiğini belirten Ankaragücü Yardımcı Antrenörü Ümit Özat, "Ertuğrul Sağlam ve futbolcular zor olanı başardı ve bir tarih yazdılar. Bursaspor'un bu başarısı diğer anadolu kulüplerine bir emsal yaratmalıdır. 3 yıllık bir çalışmanın sonucunda süper ligde şampiyon oldular. Bursa halkı başta olmak üzere başarıda emeği geçen herkesi kutluyorum" dedi.

Fenerbahçe'nin şampiyon olamaması üzerine Aziz Yıldırım, teknik heyet, futbolcular ve taraftarın üzüntüsüne değinen Özat, bu tür olayların futbolun içerisinde olduğunu, kendisinin Denizli'de aynı olayı yaşadığını ve onları anlayabildiğini, bir takım şampiyon olduğunda muhakkak birilerinin üzüleceğini ifade etti.

Son olarak Ankaragücü'nün gelecek seneye yönelik planlamalarının ne durumda olduğu yönünde sorulan bir soruya ise Ümit Özat, "Önümüzdeki sene sahada daha iyi bir Ankaragücü göreceksiniz. Bizim kısa sürede büyük başarılar elde etmemiz gerekiyor çünkü sabır denen olguyu henüz elde edemedik. Alt yapıdan futbolcu çıkartabilecek zamanımız yok. İyi transferlerle gelecek sezon çok daha iyi bir Ankaragücü olacağız" cevabını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler