« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor için ilginç öneri

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanacak olan ve 17 Şubat'ta ihaleye çıkılacak yeni stadyumun yapılacağı Velodrom'daki mevcut tesislerin yıkımına bugün başlandı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Yıkım öncesi konuşma yapan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ilginç bir öneri sunarak, "Stadın ismi Timsah Arena değil, Timsah Çayırı olsun. Çünkü timsah çayırda oynar" dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Veledrom mevkiinde yapımına başlanacak olan Timsah Arena için ilk kazma bugün vuruldu. Oyak Renault'un bulunduğu tesisler ve Veledrom Sahası'nın yıkımı için düzenlenen törene Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Ak Partili Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Oyak Renualt Spor Kulübü yöneticileri ve davetliler katıldı.

Yıkım öncesi konuşma yapan Osmangazi Belediyesinin Ak Partili Başkanı Mustafa Dündar'ın ilginç önerisi ise törene damgasını vurdu. Dündar, 'Timsah Arena' olarak düşünülen stadın isminin farklı olmasını düşündüğünü dile getirerek, "Bizim tarihimizde 'Arena' yok. Yabancı bir kelime. Timsah ise Bursaspor ile özdeşleşmiş. Bunu kabul ediyoruz. Bana göre, 'Arena' yerine, atalarımızın er meydanı olarak kullandığı 'Çayır' kelimesinin kullanılması daha güzel olacaktır. Atalarımız dünyayı çayırda ayağa kaldırmıştır. Çayır timsahın oynadığı yer. Bu çayıra giren buradan çıkamasın" dedi. Dündar'ın bu konuşmasının ardından kısa süreli gülüşme yaşanırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, Dündar'ın fikrinin ilginç olduğunu söyledi.

İBRAHİM YAZICI: "DİLİYORUM Kİ KAPALI GİŞE OYNAR"

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı törende yaptığı konuşmada, yeni yapılacak stadın herkese hayırlı olmasını diledi. "Böyle bir stadın başlangıcı için bu törende bulunmak ayrıcalık" diyen Başkan Yazıcı, "Bugün lideriz. İnşallah stadın açılışında da lider oluruz. Zirveye oynayan takımlara bakarsanız, hepsinin yeni statları oluyor. Sayın Belediye Başkanımıza bu yarışta, bu statlar yapılırken, bizim de geri kalmamamız için çalıştığından dolayı, teşekkür ediyorum. Zirvede olmanın şartları var. Bunlardan biri de stat. Bir işe başlamak bitirmek demektir. Diliyorum ki Bursaspor hep zirve takımı olur ve bu statta maçlar kapalı gişe oynar" dedi.

RECEP ALTEPE: "LİDER OLARAK BAŞLIYORUZ"

Yeni yapılacak stadın şehrin en önemli eserlerinden biri olacağını dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa'mıza anıtsal yapılandırmalardan bir tane daha kazandırıyoruz. Bugün güzel bir gün. İnşallah hem ulusal çaptaki başarılarımızın, hem de uluslararası çaptaki başarılarımızın yaşanacağı o coşkunun yaşanacağı tarihi bir mekanın temellerini bugün hep birlikte atıyoruz. Böyle bir projeyi hep istedik. Yaparken de Bursa olarak hep zirvede olalım. Bu heyecanın hep devam etmesini istedik. Allah dualaramızı kabul etti. Bugün de lider olarak bu inşaatı başlatıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

SON PENALTI

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı ve Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın Veledrom Sahası'nda kullandıkları son penaltı vuruşunun ardından, iş makineleri yıkıma başladı. '

Timsah Arena'nın 2012 yılında bitmesi planlanıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler