Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor gözünü liderliğe dikti

Bursaspor Yönetim Kurulu üyesi İrfan Koç, ligin ilk yarısını lider bitirmek istediklerini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Koç yaptığı açıklamada, Kurban Bayramı'nın birinci günü Galatasaray karşısında mükemmel bir galibiyet aldıklarını, taraftara iki mutluluğu birlikte yaşatmanın gurur ve mutluluğunu duyduklarını belirtti.

Galatasaray galibiyetinin, 3 puanın dışında, Bursaspor'un elde ettiği başarıyı "tesadüf" olarak değerlendirenlerin mahcup edilmesi anlamında büyük önem taşıdığını dile getiren Koç, "Biz zaten teknik heyet ve futbolcularımıza güvendiğimiz için bu başarıyı bekliyorduk. Galatasaray maçındaki mükemmel oyun ve galibiyet sanıyorum Bursaspor'un başarısını küçümseyenlere en güzel cevap oldu" dedi.

Koç, bu hafta Kayserispor ile zorlu bir maç oynayacaklarını anımsatarak, "Zor bir maç bizi bekliyor. Rakibimiz de oldukça güçlü ve evinde kolay kaybetmiyor. Biz de özellikle deplasmanda iyi futbol oynuyoruz. İlk yarıyı lider olarak bitirmek istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda Kayseri deplasmanında mutlak 3 puan arayacağız" diye konuştu.

Teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın, katıldığı bir televizyon programında, "Ara transferde oyuncu almak yerine mevcut oyuncuların durumları iyileştirilsin. Onlar bunu fazlasıyla hak ediyor" yönündeki açıklamasının anımsatılması üzerine Koç, Sağlam ile aynı görüşü paylaştıklarını ve yönetim olarak maddi zorluklara rağmen oyuncuların durumlarının iyileştirilmesi adına çalışma yaptıklarını vurguladı.

Koç, Bursaspor'un zirvede yer almasına karşın hala kentten hak ettiği ilgiyi ve desteği göremediğini dile getirerek, "Biz artık yönetim olarak 'destek şart, kenetlenme şart' demek istemiyoruz. Herkes destek olup olmama konusunda kararını net bir şekilde versin" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler