« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor - Gençlerbirliği Oftaş maçı sonrası gerginlik

Turkcel Süper Lig'de, 1-1 berabere biten Bursaspor-Gençlerbirliği OFTAŞ Spor maçının ardından, skoru protesto eden bir grup Bursassporlu taraftara, polis müdahale etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Maçın ardından Kültürpark stadyum giriş kapısı önünde toplanan bir grup Bursaspor taraftarı, alınan beraberlikten dolayı yönetimi protesto etti.

Olaya müdahale eden polis ile taraftarlar arasında kısa süreli arbede yaşanırken, bir taraftarın polisler tarafından yere yatırılarak etkisiz hale getirilmek istendiğini gören Bursaspor yöneticisi Kani Kudu, araya girerek bu kişiyi yerden kaldırmak istedi. Bunun üzerine güvenlik güçleri, Kudu'yu olay yerinden uzaklaştırarak, polis otobüsüne götürdü. Kudu, bir süre sonra serbest bırakılırken, taraftarlar olay yerinden uzaklaştırıldı.

Bu arada, maç sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bursaspor Kulübü Başkan adayı İbrahim Yazıcı, Bursaspor'un rahat galip gelmesi gerektiğini belirterek, “Daha güzel bir oyunla galibiyet elde etmeliydik. Buna direkler de müsaade etmedi. Üç topumuz direklerden döndü. Kimse merak etmesin daha iyi günler olacak” dedi.

Gençlerbirliği OFTAŞ Kulübü Başkanı Turgay Kalemci de ilk kez bu kadar kötü bir futbol sergilediklerini dile getirerek, “Bursaspor 3 puana daha yakındı. Biz şanlıydık diyebilirim. Bursaspor'un 3 topu direkten döndü. Galibiyet Bursaspor'un hakkıydı” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler