« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor Başkanı esti gürledi

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, “Şampiyonluk için 46 yıl daha beklemek, her yıl en az 2 genel kurul yapmak, en az 2 teknik adamla çalışmak ve en az 10 milyon lirayı sokağa atmak istiyorsanız bana oy vermeyin” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İBRAHİM YAZICI GÜVEN TAZELEDİ

Atatürk Spor Salonu'nda çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul öncesi konuşan Bursaspor Divan Kurulu Başkanı Kadir Şankaya, katılımın azlığının kendisini çok üzdüğünü söyledi.

Geçen yılın şampiyonu Bursaspor'un kongresini ilk toplantıda yapması gerektiğini dile getiren Şankaya, “Ama maalesef biz bunu yapamadık. İkinci toplantıya da çok az katılım var. Bin 800 küsur üyesi olan Bursaspor'un genel kuruluna bu kadar az delegenin gelmesi üzücü. Şampiyonluk yarışı içinde olduğunuz kardeş kulübümüz Trabzonspor genel kurulu ilk toplantıda yapmayı başarmıştı. Bizim de bunu yapmamız gerekiyor” diye konuştu.
Şankaya, kulüp tüzüğünün 18/1 maddesi gereği tek listeyle gidilen seçimlerin açık oylama ile de yapılabileceğine dikkati çekerek, Kongre Divan Kurulu'nun bu maddeyi oylayacağını, kabul edilmesi halinde kongrenin açık oylama ile yapılacağını kaydetti.

Kadir Şankaya, daha sonra geçen yılki şampiyonlukta emeği geçen Bursa Valisi Şahabettin Harput, İl Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, diğer kurumlar ile İbrahim Yazıcı başkanlığındaki yönetim kurulunun asil ve yedek üyelerine şampiyonluk anı brövesi ile “şampiyonluk topu” verdi.

Genel Kurulda verilen önerge üzerine avukat İsmail Hakkı Sezgin, kongrenin divan başkanlığına seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından delegelere kulüple ilgili barkovizyondan görüntü izlettirildi. Bursaspor'un deplasmanda kazandığı Fenerbahçe ve Beşiktaş maçları ile şampiyonluğun kazanıldığı son maç üyeler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı.

“BURSASPOR'UN YAKASINDAN DÜŞÜN ARTIK”

Daha sonra söz alan Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı, genelde okuyarak konuşma yapmadığını, ancak “Kantarın topuzunu kaçırabileceği” korkusuyla hazırladığı metni okuyacağını söyledi.

Bursaspor'un başkanlığına aday olduğunda, “İlk yıl beni yargılamayın. Size ikinci yıl Avrupa kupalarına katılmayı, üçüncü yıl ise şampiyonluk yarışında olan bir Bursaspor vadediyorum” dediğini hatırlatan Yazıcı, ilk yıl UEFA Kupası'na katılma şansını son hafta yitirdiklerini, ikinci yıl da Bursaspor'a şampiyonluğa ulaşarak tarihinin en önemli başarısını yaşattıklarını anlattı.

“Bundan 3 sene önce şampiyonluk lafını ağzına alacak cesaretli bir insan gösterin bana?” diyen Yazıcı, bunu söylemekle kalmayıp bu hayali gerçekleştiren bir başkan olmanın gururunu yaşadığını vurguladı.

Yazıcı, Bursaspor'u tüm borçlarından arındırıp zirve yarışında olan bir takım haline getirmelerine karşın kendisi ve yönetim kurulundaki arkadaşlarına yönelik insafsızca eleştiriler ve iftiralar atıldığını öne sürerek, “Hepimiz büyük bir masanın etrafındayız. Siz masanın üstünde her şey yolundaymış gibi görüyorsunuz. Bir de masanın alt tarafı var. Yüzümüze gülenler, arkamızdan işler çeviriyor. Bunların oyuncakları elinden alındı. Şunu bilmeliler ki Bursaspor artık sizin oyuncağınız değil. Siz gidin kendinize başka oyuncak bulun. Bursaspor'un yakasından düşün artık” diye konuştu.

Medyada kendisi ve yönetim kurulu üyelerine yönelik haberlere bugüne kadar sessiz kaldıklarını dile getiren Yazıcı, bundan sonra kendilerine yönelik hakaret içeren, yalan haberlere hukuk yoluyla cevap vereceklerini bildirdi.

“BURSASPOR'UN FORMASI KUTSALDIR

Yazıcı, Bursaspor'un forma reklamı olmamasına ilişkin çok eleştiri aldıklarına da değinerek, “Bursaspor'un forması kutsaldır” dedi.

Sercan, Ozan ve Volkan gibi yıldız oyuncularına gelen transfer tekliflerini geri çevirdiklerini anımsatan Yazıcı, şunları söyledi: “Sercan'ı, Ozan'ı, Volkan'ı istiyorlar 'Satma başkan' diye herkes ayağa kalkıyor. 'Sakın vermeyelim' feryadı yükseliyor. Peki niçin vermiyoruz; oyuncumuz değerli olduğu için. Önerilen rakamlar aklımızdan geçenle aynı olmadığı için oyuncularımızı vermiyoruz. Yıldız oyuncumuzu vermiyorsak şampiyon takımın formasını neden ucuza satalım. Oyuncumuz değerli de formamız değersiz mi? Bursaspor formasına markasını yazdırmak isteyen, formanın hakkını vermek zorunda. Benim kulübümün forması kutsaldır ve o forma her şeyden önemlidir.”

Yazıcı, Bursaspor'un kurumsallaşması için çaba sarfettiklerini ve profesyonelleri göreve getirdiklerini belirterek, şöyle devam etti: “Biz profesyonellerin işine karışmıyoruz. Sık sık medyaya çıkmıyoruz. Antrenman sahasının kenarına sandalye atıp poz vermiyoruz. Çünkü biz profesyonellerin işine karışmıyoruz. Şampiyonluk için 46 yıl daha beklemek, her yıl en az 2 genel kurul yapmak, en az 2 teknik adamla çalışmak ve en az 10 milyon lirayı sokağa atmak istiyorsanız bana oy vermeyin. (Sercan'ı, Ozan İpek'i, Serdar'ı 3 kuruşa satalım), (Bursaspor kasası deniz yemeyen keriz) diyorsanız bırakın ben gideyim. Buyurun karar sizin.”

Daha sonra Bursaspor Kulübünün faaliyet raporunu yönetim kurulu üyesi Recep Bölükbaşı okudu. Bursaspor Kulübünün tüm kongre üyelerine faaliyet raporu, kesin hesap ve bilançolarının bulunduğu kitapçık dağıtıldı.
Kulübün bankada 20 milyon 97 bin 9 lira 14 kuruş lirasının bulunduğu, borcunun ise 2 milyon 243 bin 520 lira 50 kuruş olduğu bildirildi. Daha sonra yönetim kurulu faaliyet raporu ibra edildi, tahmini bütçe kabul edildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz