« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursaspor altyapısına makyaj

Bursaspor'un Özlüce Tesisleri'nin tamamlanmasının ardından altyapıya tahsis edilen Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri bakımdan geçiriliyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Bursaspor Kulübü Başkanı İbrahim Yazıcı yaptığı açıklamada, uzun yıllar Bursaspor (A) takımının kullandığı Vakıfköy Orhan Özselek Tesisleri'nin bir süredir altyapıya hizmet verdiğini belirtti.

Yeşil-beyazlı kulübün geleceğinin bu tesislerde olduğunu, bu nedenle zamanının büyük kısmını buraya ayıracağını dile getiren Yazıcı, "Planımız, burayı bütün eksikliklerini giderip, Türkiye'nin örnek bir altyapı tesisi haline getirmek. Tesislerimiz tamamlandığında yeni yıldız adayları buradan çıkacaktır" dedi.

Yazıcı, Vakıfköy Tesisleri'ne uzun zamandır bir şey yapılmadığını, bu nedenle tamamen modernize edildiğini anlatarak, bu konuda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin de kendilerine yardımcı olduğunu bildirdi.

KULÜP BAŞKANI YAZICI: "BURSASPOR'UN GELECEĞİ BURADADIR"

Tesislere Türkiye Futbol Federasyonu ile yaptıkları görüşmeler neticesi bir de suni çim sahasının yapıldığını anlatan Yazıcı, şöyle konuştu: 'Kış aylarında çim sahalar bozuluyor. Suni çim sahanın hizmete girmesiyle birlikte bu sahalarımızı da bozmadan hazır halde bulundurabileceğiz. O bakımdan da çok büyük bir eksiğimizi gideriyoruz. Burayı dünya standartlarına uygun, her şeyi içeren bir kompleks haline getireceğiz ve ondan sonra Bursaspor'un sırtı hiç yere gelmeyecek. Bursaspor'un geleceği buradadır. O bakımdan buraya çok ayrı bir önem veriyorum."

Uzun yıllar Bursaspor altyapısında görev yapan eski futbolculardan Hasan Bora da Vakıfköy'ün kendisi ve Bursaspor camiası için ayrı bir önemi bulunduğunu bildirdi.

Tesisleri, Bursaspor'a daha önce yine başkan olarak görev yaptığı zamanda İbrahim Yazıcı'nın kazandırdığına dikkati çeken Bora, "İbrahim Yazıcı burayı yaptı ve şimdi de tamir ettiriyor. Kendisine, yönetim kuruluna ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'ye çok teşekkür ediyorum" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz