« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'nın yeni başkanı Erkan Körüstan

Bursaspor'un 49'ncu Olağanüstü Genel Kurulu'nda 791 oy ile rakiplerini geride bırakan Erkan Körüstan, Yeşil-beyazlı kulubün 24'ncü başkanı oldu.

CEMAL EKENTOK - SELAHATTİN BUDAKOĞLU - FARUK KAHRAMAN - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Oylama sırasında zaman zaman yaşanan gerginlikler sırasında bazı kişiler arasındaki tartışma yumruklaşmaya kadar uzandı. Bu gerginlik nedeniyle oylamaya zaman zaman ara verildi. Özellikle yeni üyelerin oy kullandığı bölümde sinirler iyice gerildi. Yumruk atan bir kişi güvenlik görevlileri karga tulumba salonun dışına çıkarttı. Olaylar Çevik Kuvvet ekiplerinin oyların kullanıldığı alana inmesiyle son buldu.

REKOR KATILIM OLDU

Saat 23.00 itibariyle kongreye 2 bin 361 üye katıldı. Bu katılım Bursaspor kongrelerine rekor katılım olarak notlar arasına girdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise 23.40'da salona gelerek oyunu kullandı. Açılan 7'nci sandık sonrasında 236 oy geriye düşen Hayri Yazıcı İlhan Uslu ve arkadaşları salonu terk ederken, Erkan Körüstan ve ekibinin tek tek rakiplerinin ellerini sıkıp kutlaması alkış aldı.

2 bin 100 oyun kullanıldığı ve 8 oyun geçersiz sayıldığı Genel Kurul sonucu Erkan Körüstan Bursaspor'un 24'ncü başkanı seçildi.

KÖRÜSTAN TEŞEKKÜR KONUŞMASI

Bursaspor'un seçimle işbaşına gelen 24'nci başkanı olan Erkan Körüstan resmi sonuçların açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, "Kongreye katılan tüm üyelerimize teşekkür ediyorum. Yarıştığımız tüm arkadaşların beni ve arkadaşlarımı tebrik etmesi Bursaspor'un birlik ve beraberlik içinde olduğunun en güzel göstergesidir. Alkışlarla aldığımız bu görevi Allah bize burada alkışlarla devretmeyi nasip etsin" dedi.

ERKAN KÖRÜSTAN'IN YÖNETİMİ ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR

Rıdvan Şen, Nedim Çelik, Serkan Sabuncuoğlu, İlhan Satık, Ali Ay, Necdet Ertaş, Mehmet Aktar, İlyas Kocaefe, Yüksel Çolak, Melih Özeren, İlyas Acar, Adem Sakarya, Yusuf Arslan, Mesut Moral.

DENETLEME KURULU

Halis Ertürk, İlyas Maden, Muzaffer Koyuncu

DİSİPLİN KURULU

İdris Sevinç, Nihat Sapan, Melih Bağcıoğulları

 

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler