« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'nın hedefi büyük

Bursaspor Kulübü Basın Sözcüsü Ferruh Nayman, geride kalan sezon için hedeflerinin ilk 5 olduğunu ancak sezon sonunda şampiyon olarak ligi tamamladıklarını, yeni sezon içinse çıtayı yükselttiklerini belirtti.

Emre KOŞAK / BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

İstanbul'da boğaz köprülerine bayrak asıldığı esnada taraftarların etrafına toplandığını söyleyen Nayman, "Bana, 'Bu yıl için hedef ne?' diye sordular. Ben de Şampiyonlar Ligi'nde yarı final oynamak dedim. Belki uçuk bir şey ama hedefte o da olmalı. Artık Bursaspor'un, İstanbul takımlarından daha iyi bir yerde olmasını istiyorum. Tüm dünya Bursaspor'u konuşacak" diye konuştu.

"ŞAMPİYONLUK YETMEZ"

Şampiyon olup kenara çekilmemek gerektiğini ifade eden basın sözcüsü Nayman, "Şampiyonluk yetmez. Tabii ki bu başarıyı korumak lazım. Yeni sezonda ligde en azından ilk 3'ün içerisinde olmamız gerekiyor. Kazandığımız şampiyonluk için hala 'tesadüf' diyenler var. Tesadüf olmadığını yeniden kanıtlamamız gerekiyor" dedi.

"ULAŞAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOK"

İskelet kadronun bozulmayacağını, yapılacak takviyelerle takımın güçlendirileceğini ifade eden Nayman, "Mevcut oyuncularımıza takviye yapıldığı zaman bu kadro daha da iyi olacaktır. Ancak alternatif gerekiyor. Bir oyuncumuz sakatlandığında ya da cezalı konuma düştüğünde zorlandık. Bu kez de taktik değişikliği oluyor. Bunun olmasını istemiyoruz. Her mevkiide mevcut oyuncularımıza yakın kapasitede futbolcularımız olsun istiyoruz. Bunu yaparsak ulaşamayacağımız hedef yok. Bu uyum, bu güzellik ve birliktelik bozulmadığı sürece biz daha çok yol katedeceğiz" şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler