« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'dan Avrupa'ya 5 takviye

“Mehmet Güven, Turgut ve Fatih Tekke ile ilgilenmiyoruz. Gençlerin dışında formayı sırtına geçirip ilk 11’de sahaya çıkacak oyuncular alacağız. Bunların 3’ü yabancı 2’si yerli veya tam tersi de olabilir. ”

Emre KOŞAK / BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME
47 yıllık tarihinde ilk kez şampiyon olarak büyük bir başarıya imza atan Bursaspor, Avrupa arenasında güçlü bir kadroyla mücadele etmenin planlarını yapıyor. Yeşil beyazlı takımın teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, “Şampiyonlar Ligi’nde Türkiye’yi en iyi şeilde temsil edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Bunun için ilk 11’de sahaya çıkacak 4 veya 5 oyuncu alacağız” diyerek iddialı konuştu.

Doğan Haber Ajansı’na konuşan genç teknik adam, transferde karar aşamasında olduklarını, salı veya çarşamba günü gidecek ve kalacak futbolcularla ilgili son kararı vereceklerini söyledi. Sağlam, “Avrupa’da ve yeni sezonda başarımızı sürdürmek istiyorsak çıtayı yükseltmemiz gerekiyor. Bunu da yapacağız” diye konuştu.

Şampiyonluğun gelmesiyle ekonomik olarak da güçlendiklerini vurgulayan Ertuğrul Sağlam, “Geçen yıl bu anlamda sıkıntımız vardı. Ancak bu kez böyle bir sorunumuz yok. Çok astronomik olmasa da kaliteli oyuncular alarak yolumuza devam edeceğiz. Ama bu, paramızı çarçur edeceğiz anlamına gelmesin. En azından manevra alanımız genişledi” dedi.

Fatih’le ilgimiz yok

Manisaspor’lu Mehmet Güven, Samsunspor’lu Turgut Doğan ve Rubin Kazan’da forma giyen Fatih Tekke ile kesinlikle ilgilenemediklerini anlatan Sağlam, Devler Ligi’ne güçlü bir kadro ile girmek için savunmadan, orta sahaya ve forvete kadar 3 mevkiye oyuncu alacaklarına vurgu yaparken, “Genç yeteneklerin dışında formayı sırtına geçirip ilk 11’de sahaya çıkacak 4 veya 5 oyuncu alacağız. Bunların 3’ü yabancı, 2’si yerli veya tam tersi de olabilir” diye konuştu.

Oyuncuları ben belirlerim

Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan’ın halen yurt dışında futbolcu transferi ile ilgili girişimlerde bulunduğunu doğrulayan Ertuğrul Sağlam, şunları söyledi: “Transfer edilecek oyuncuları biz belirleriz. Yöneticiler de ekonomik anlamda girişimlerde bulunur. Mesut Bey de daha önce belirlediğimiz 1 yabancı oyuncu için şu anda yurt dışında temaslarda bulunuyor. Transferleri an meselesi olan oyuncuların adları ve ülkeleri hakkında açıklama yapmayacağız. İsimler ortalarda dolaşmaya başladığında işler karışıyor, hesapta olmayan talipler ortaya çıkıyor, fiyatlar artıyor. O nedenle transferi gizlilik içinde yürütmeye çalışıyoruz. İsimleri deşifre edenler Bursaspor’a zarar vermiş olurlar.”


Bunları da Beğenebilirsiniz