Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bursa'daki orman yangını kontrol altına alındı

  (a.a.)
  28.08.2006 - 22:09 | Son Güncelleme: 28.08.2006 - 22:09

  Bursa'nın Orhaneli ve Mustafakemalpaşa ilçelerinin sınırlarında çıkan orman yangınının, Orhaneli bölümünün kontrol altına alındığı bildirildi.

  Yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Orhaneli Belediye Başkanı İrfan Tatlıoğlu, yangının Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Ömeraltı Köyü'nde elektrik direğinin devrilmesi nedeniyle çıktığını söyledi.

  Yangının rüzgarın da etkisiyle Orhaneli'ye bağlı Çivili ve Gümüşpınar köylerindeki ormanlık alana kadar ulaştığını ifade eden Tatlıoğlu, “Saat 19.00 sularında başlayan yağmur, yangının yayılmasını engelledi ve kontrol altına alınma çalışmalarında faydalı oldu. Bölgemizde yangını büyük ölçüde kontrol altına aldık. Ama Mustafakemalpaşa bölgesinde henüz kontrol altına alınamadığını öğrendik” diye konuştu.

  Tatlıoğlu, yangının 40 hektarlık alanda etkili olduğunu belirterek, ”Soğutma çalışmalarına başladık. 40 hektarlık alandaki tüm ağaçlar zarar görmedi, buna seviniyoruz. Bölgedeki birçok ağaç hala canlı” dedi.

  Yangına 50 itfaiye aracı, 20 iş makinası ile binin üzerinde orman işçisi, askerin katıldığını anlatan Tatlıoğlu, söndürme çalışmalarına büyük destek veren köylülere de teşekkür etti.

  Bu arada, yangının Mustafakemalpaşa ilçesi sınırlarında kalan bölümünde söndürme çalışmalarının devam ettiği öğrenildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı