BURSA HABERLERİ

"Bursa'da Zaman" fotoğraf yarışması

AA / İsmail Ersan
31.12.2014 - 15:50Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BURSA

AA / İsmail Ersan

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) işbirliğiyle düzenlendiği "Bursa'da Zaman' temalı Ulusal Fotoğraf Yarışması için başvurular 2 Ocak'ta başlayacak.

Yarışmayla Bursa'nın doğal, tarihsel ve kültürel değerlerinin mevsimler üzerinden elde edilecek karelerle dünyaya sunulması hedeflenirken, şehirdeki tarihi ve kültürel mirasın yoğunluğuna, zaman ve mekan, mekan ve insan ilişkisine ışık tutulması amaçlanıyor.

Bursa ili sınırları dahilinde doğal, kültürel ve tarihsel özelliklerini ortaya koyan ve dört mevsimi anlatan "Bursa’da Zaman" Fotoğraf Yarışması, 2015 yılında "Bursa’da Kış", "Bursa'da Bahar", "Bursa'da Yaz" ve "Bursa'da Güz" olmak üzere 4 ayrı kategoride gerçekleştirilecek.

Yarışmalarda derece alan, sergilemeye değer bulunan ve Seçici Kurul’un uygun bulacağı fotoğrafların tamamı, basılacak bir katalogda yer alacak. Katalog ayrıca tüm katılımcılara gönderilecek.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada yarışmayla ilgili şunlar kaydedildi:

"Bursa'da Kış alt başlığıyla düzenlenen ilk kategori için başvurular 2 Ocak'ta başlayıp, 20 Mart'ta son bulacak. Katılım koşulları yarışma, seçici kurul üyeleri ile birinci dereceden yakın akrabaları dışında tüm amatör ve profesyonel fotoğrafçıların katılımına açıktır. Daha önce herhangi bir yarışmada ödül ve sergileme almış fotoğraflar bu yarışmaya gönderilemez. Her bir katılımcı her bir kategoriye en fazla 4 fotoğrafla katılabilir. Fotoğrafların kısa kenarı 2000 pikselin altında olmamalıdır. Fotoğrafların çözünürlüğü minimum 300 dpi olmalıdır. Fotoğraflar paspartusuz ve kenar boşluksuz olmalıdır. Fotoğraflar jpeg dosya formatında gönderilmelidir. Fotoğraflarda makul ölçülerde renk, kontrast, yoğunluk gibi düzeltmeler yapılabilir. Katılımlar, 'bursadazamandergisi.com' adresli web sitesi üzerinden olacaktır ve yalnızca bu adresten gönderilen fotoğraflar değerlendirmeye alınacaktır. Yarışmanın birincisi 3 bin, ikincisi 2 bin, üçüncüsü de bin lira ile ödüllendirilirken, 3 adet özendirme ödülü için ise 500'er lira verilecek."

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın tarihi ve doğal güzellikleri açısından fotoğraf sanatı için doğal bir plato olduğunu belirterek, fotoğraf yarışması ile kentin değerlerini dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi.

BUFSAD Başkanı İlhan Özer ise, Büyükşehir Belediyesi’nin fotoğraf sanatına verdiği değeri özellikle Fotofest ile en güzel şekilde gösterildiğini belirterek, ulusal çaptaki bu yarışma ile de tüm zamanların en güzel şehri Bursa’nın fotoğraf kareleriyle belgeleneceğini belirtti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Bursa haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Bursa haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde "Bursa'da Zaman" fotoğraf yarışması haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı