« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'da zafer Çukurova'nın

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan 36. Yeşil Bursa Rallisi'nde Burak Çukurova birinci oldu.

Funda AVCI - BURSA / DHA
SON GÜNCELLEME

Bursa Otomobil Sporları Kulübü'nün (BOSSEK), Bursa Büyükşehir Belediyesi katkıları ve Mavi Cin, Holiday Inn Bursa ve Technospray sponsorluğunda düzenlediği 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan organizasyon, bugün gerçekleştirildi.

Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağını oluşturan 36. Yeşil Bursa Rallisi'ne 26 araç katıldı. Rallide, 1.31.12'lik zaman dilimi ile Burak Çukurova, Skoda Fabia s2000 aracıyla birinci oldu.

Kendi grubu ve genel klasmanda birinciliği elde eden Çukurova, parkurun çok zorlu olduğunu belirterek, "Kaygan yerler vardı. Hataya çok açıktı, ama hata yapmadık. Ekibimizle çok iyi çalışmıştık. Bu çalışmanın ödülünü aldık ve birinci olduk. Çok mutluyuz" dedi.

Oldukça zorlu geçen parkur sonunda 1.32.20 zaman dilimi ile Fatih Kara FIAT Punto s1600 ile ikinci olurken, Ford Fiesta R2 ile yarışan Emre Yurdakul 1.35.52 ile üçüncü oldu. Ford Fiesta s2000 ile yarışmanın favorisi olan Yağız Avcı ise aracının direksiyonunda ortaya çıkan sorun nedeniyle parkuru 1.36.01'lik zamanla tamamladı ve dördüncü oldu.

Yarışmanın sonunda Holiday Inn Otel önünde düzenlenen ödül töreninde, dereceye girenlere kupaları 23. dönem AK Parti Bursa Milletvekili Hayrettin Çakmak ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ tarafından verildi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler