BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bursa’da vatandaşlar sorunlarını 'Açık Kapı' bürosuna bildirecek

DHA
05.03.2018 - 14:52Son Güncelleme :
DHA

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)- BURSA’da, Valilik tarafından vatandaşların kurumlarda yaşadıkları sorunlara çözüm bulmak amacıyla 'Açık Kapı' bürosu kuruldu. Bursa Valisi İzzettin Küçük, “İçişleri Bakanlığımız tarafından Valiliğimiz bünyesinde başlatılan kamu hizmetlerine kolay erişimin sağlanması, vatandaş başvurularının hiçbir boşluğa mahal vermeden hızlı bir şekilde sonuçlandırılması, kamu hizmetlerinin sunumunda memnuniyetin artırılması amacıyla Açık Kapı Projesi (Milletin Kapısı) hayata geçirilmiş bulunmaktadır” dedi.

Bursa Defterdarlık binasının giriş katında kurulan ve 7 kişinin görev aldığı 'Açık Kapı' bürosu Bursa Valisi İzzettin Küçük tarafından törenle açıldı. Açılış konuşması yapan Vali Küçük, “Vatandaşlarımızın mürcaatları dikkate alınarak daha hızlı bir şekilde sonuçlandırılmasını hedefliyoruz. Burada vatandaşlar 15 dalda müracaatlarını yapabilecekler. Yapılan başvuruların sonuçları en geç 7 gün içinde SMS ve telefonla vatandaşa bildirilecek. Burada görevlendirdiğimiz 7 arkadaşımız eğitim aldı.Kurumlarda zorluk çeken ve sorun yaşayanlar buraya müracaatta bulunacaklar. Talep sonuçlarının olumlu ya da olumsuz sonuçlandığını vatandaş zamanında öğrenecek” dedi. Vali Küçük, projenin amacının 'Toplumda kamu hizmetlerini sunanlarla vatandaş arasında karşılıklı iletişim ve güveni artırmak' olduğunu vurguladı.

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bursa’da vatandaşlar sorunlarını 'Açık Kapı' bürosuna bildirecek haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı