BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bursa’da 'uçan parmaklara' ödülleri verildi

DHA
10.03.2018 - 10:51Son Güncelleme :
DHA

Halil ÖZÇOBAN/BURSA, (DHA)- BURSA’da geçen Ekim ayında Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü'nün, klavyeyi hızlı kullanamayıp hatalı yazan kadrolu ve sözleşmelilerin belirlenmesi için tüm zabıt katiplerinin sınava tabi tutulmasının ardından 3 dakiada 150 ve üzerinde kelime yazarak başarılı olan katipler tebrik belgeleri verilerek kalemle ödüllendirildi.

Adalet Bakanlığı, mahkemeler ile icra dairelerinde görev yapan zabıt katiplerinin klavye kullanımını belirlemek için çalışan personeli sınava tabi tuttu. Sınav Bursa'da da geçen Ekim ayında yapıldı. Adliye Sarayı'nda, Bursa ve ilçelerindeki mahkemeler ile icra dairelerinde görev yapan 851 zabıt katibi, uygulamalı klavye sınavına alındı. Bu sınavda 3 dakikada 90 kelime uygulamasına tabi tutulan memurlardan 150 ve üzerinde kelime yazarak başarılı olan zabıt katiplerine Bursa Adliyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle Adalet Bakanlığı’nın gönderdiği tebrik belgeleri verildi. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı da başarılı zabıt katiplerini birer kalemle ödüllendirdi. Törene Bursa Adli Yargı ve Adalet Komisyonu Başkanı Ali Rıza Bir, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş ve Adalet Komisyonu Üyesi Bursa 1. Ticaret Mahkemesi Başkanı Ömer Gülmüş katıldı. Komisyon Başkanı Ali Rıza Bir ile Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, klavyede gösterdikleri başarılarından dolayı zabıt katiplerini tebrik ettiler. Daha sonra 85 memura sıraysa ödülleri verildi.

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bursa’da 'uçan parmaklara' ödülleri verildi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı