« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'da su kayağı heyecanı

Osmangazi Belediyesi tarafından yaptırılan Türkiye'nin ilk kablolu su kayağı tesisi olan Sukaypark, 2012 Kablolu Wakeboard (su kayağı) Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Osmangazi Belediyesi'nin yazılı açıklamasına göre, Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarafından 25-26 Ağustos 2012 tarihleri arasında düzenlenecek Kablolu Wakeboard Türkiye Şampiyonası, Osmangazi Belediyesi Sukaypark Tesisleri'nde gerçekleştirilecek.

Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek Kablolu Su Kayağı Şampiyonası'na 8 ilden 80 sporcu katılacak. Bursa'nın yanı sıra İstanbul, İzmir, Kocaeli, Samsun, Sakarya, Antalya ve Eskişehir'den sporcuların yer alacağı şampiyonaya Osmangazi Belediyespor, 22 sporcusu ile katılacak.

Cumartesi saat 10.00'da başlayacak şampiyonanın ilk gününde elemelerin gerçekleştirileceği, pazar günü ise finallerin yapılacağı belirtildi. Dereceye giren sporcuların Türkiye'yi uluslararası organizasyonlarda temsil etme hakkı kazanacağı ifade edildi.

Sukaypark'ın Türkiye ve Bursa için önemine işaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, 2009'da Wakeboard Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapan Sukaypark'ın bu kez Türkiye Şampiyonası'na ev sahipliği yapacağını söyledi.

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu'nun da Kablolu Wakeboard Türkiye Şampiyonası için Sukaypark'ı tercih ettiğini vurgulayan Dündar, “Osmangazi Belediyesi olarak bir yandan ilçemize yeni spor tesisleri kazandırıyor, diğer yandan da sahip olduğumuz mevcut tesisleri dünya standartlarına kavuşturmak için çalışıyoruz. Sukaypark da kalitesiyle Türkiye'nin tanıdığı, bildiği bir marka oldu” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz