Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'da "kriz" sürüyor

Bursaspor'da yönetimle futbolcular arasında dün sağlanan uzlaşma, Mali Asbaşkan İhsan Yeşilova'nın yaptığı açıklamayla yerine yeni bir gerginliğe bıraktı. Mali Asbaşkan Yeşilova, ödeme yapıldığını söylerken futbolcular, "Güç durumdayız" dediler.

Mümin ÇOTAK/DHA
SON GÜNCELLEME

BORÇ 9 TRİLYON

Yerel yayın yapan bir televizyonun programına telefonla katılan Mali Asbaşkan Yeşilova, Bursaspor'un sezon sonuna kadar yaklaşık 9 trilyon lira ödeme yapacağını, kulübün sadece futbolcularına borcu olduğunu belirtti.

KAMUOYU YANILTILIYOR

Yeşilova, "Futbolcularımıza, özellikle maç başı primlerinin bir bölümü ödendi. Oyuncularımız kamuoyuna yanlış bilgi veriyorlar. Bunların hepsinin belgesi mevcut. Biz kendilerine, ödenmeyen çeklerini şubat ayında verilmesi şartını getirdik. Bu önerimizi, bazı futbolcularımız kabul etti. Ama başta Murat Sözkesen olmak üzere bazıları ise kabul etmedi. Bu arada verilmeyen maç başı primlerini de önümüzdeki haftalarda ödeme sözü verdik. Tüm olay bu. Fakat konu saptırılarak kamuoyuna aktarıldı. Bursaspor'da kimsenin alacağı kalmaz. Herkese de parası, zamanında ödenecek." dedi.

TOPLANTIYI TERKETTİ

Futbolcularıyla yaptıkları görüşme sırasında Murat Sözkesen'in toplantıyı terkettiğini de söyleyen Yeşilova, bu davranışının yönetim kurulu toplantısına da geleceğini kaydetti.

ÖDEME YOK

Yeşilova, Denizlispor maçından önce yeşil beyazlı futbolcularına ödeme yapılmayacağını, böyle vaatte de bulunmadığını, konunun yanlış anlaşıldığını söyledi.

HACİZLER BAŞLADI

Uzun süredir kulüpten transfer taksitleri dahil para alamadığını öne süren yeşil beyazlı futbolcular, kendilerine verilen çeklere güvenerek harcama yaptıklarını, para alamadıkları için de artık evlerine ve arabalarına haciz gelmeye başladığını söylediler.

MURAT SÖZKESEN:''CEZAYA RAZIYIM''

Yeni satın aldığı villaya önümüzdeki günlerde haciz memurunun gelip yasal işlem yapacağını söyleyen Murat Sözkesen de "Artık dayanamıyoruz. Bıçak kemiğe dayandı. Bu zamana kadar formamıza ve taraftarlarımıza olan saygımız için oynadık. Artık olmuyor. Kendim için konuşuyorum. Denizlispor maçına kadar ödeme yapılmazsa ne bahsına olursa olsun idmanlara çıkmayacağım. Verilecek cezaya da razıyım. Gerekirse kulüpten ayrılacağım." dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz