Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bursa'da kanalizasyon çöktü: 1 ölü 3 yaralı

  Bülent CİVANOĞLU- Ali GÜNEŞ/KESTEL (Bursa) (DHA)
  29.07.2007 - 20:06 | Son Güncelleme: 29.07.2007 - 20:06

  Bursa’nın Kestel İlçesindeki kanalizasyon çalışması sırasında meydana gelen toprak kaymasında 1 işçi hayatını kaybederken, 3 işçi de yaralandı.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi’ne (BUSKİ) iş yapan taşeron bir firma tarafından Kestel İlçesi Kurtuluş Caddesi Mandıras Köprüsü karşısındaki alanda yürütülen kanalizasyon çalışmaları sırasında toprak kayması meydana geldi. Bu sırada 6 metre derinliğindeki çukurda çalışma yapan işçiler 26 yaşındaki Mahmut Kavut, Kadir Bulut, Zeki Beri ve Fehmi Avşar kayan toprağın altında kaldı. Çevredekilerin de yardımıyla işçilerden Kadir Bulut, Zeki Beri ve Fehmi Avşar kısa sürede toprak altından çıkarılarak hastaneye kaldırıldı. Mahmut Kavut’un kurtarılması için ise Sivil Savunma ekiplerinden yardım istendi. İşçilerin de kazma ve küreklerle katıldığı yaklaşık 1 saat süren kurtarma çalışmalarının ardından Mahmut Kavut toprak altından çıkarıldı.

  Ağır yaralı olarak Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Kavut, tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı. Diğer üç işçinin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı