BURSA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Bursa'da Kamu-Sen üyelerinden tepki

DHA
06.04.2018 - 13:38Son Güncelleme :
DHA

Gürkan DURAL/BURSA,(DHA) - BURSA'da Kamu- Sen üyeleri, 4/C'lilerin 4/B kadrosuna geçişlerinde yaşanan sürece tepki gösterdi. İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, 2007 yılında 5620 sayılı kanunla 200 bin geçici ve mevsimlik işçiye normal şartlardaki 4/B geçiş hakkı verilmişken kendilerine bu hakkın verilmediğini sordu.

Bursa'da 4/C’lilerin 4/B kadrosuna geçişlerinde yaşanan sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla bir araya gelen Kamu-Sen üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün önünde basın açıklaması yaptı. 4/C’lilerin kadroya alınma sürecinde ciddi hak kayıplarının yaşandığını belirterek sözlerine başlayan Kamu-Sen İl Temsilcisi Selçuk Türkoğlu, 4/B’ye geçenlerin eğitim ve uzmanlıklarının göz ardı edildiğini belirterek, "4/C’den 4/B’ye geçerken denizi geçtik, derede boğulmayalım. 2007 yılındaki 5620 sayılı kanun ile 200 bin geçici ve mevsimlik işçiye normal şartlardaki 4B geçiş hakkı verilmişken, bizlere neden verilmedi? Neden 4B'ye geçilirken mevcut diploma ve unvanlarımıza göre aktarılmadık? Mevcut 4B kadrolarında ek ödeme oranları yüzde 85, yüzde 70 iken bizlerde ihdas edilen kadrolardan dolayı neden yüzde 20 yapıldı?" sorularını sordu.

Ayrıca mevcut 4/B ihdasında olduğu gibi maaşlarını peşin alamadıklarını ifade eden Türkoğlu, Kamu-Sen olarak konuyu yargıya taşıdıklarını ve hakları olan hakiki 4/B kadrosu ihdası için mücadele edeceklerini kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bursa'da Kamu-Sen üyelerinden tepki haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı