BURSA HABERLERİ

Bursa'da "Geleneksel Türk Okçuluğu Çalıştayı"

AA / Cem Şan
26.02.2016 - 18:32Son Güncelleme :

- Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığınca organize edilen çalıştay için Bursa'ya gelen okçuluk kulüplerinin temsilcileri, "Okçu Baba Türbesi"nde dua etti

AA / Cem Şan

BURSA (AA)- Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Daire Başkanlığınca organize edilen "Geleneksel Türk Okçuluğu Çalıştayı" için kente gelen okçuluk kulüplerinin temsilcileri, Okçu Baba Türbesi'ni ziyaret etti.

Geleneksel Türk okçuluğunu tanıtmak ve yaşatmak amacıyla düzenlenen, iki gün sürecek çalıştaya katılmak üzere 50 kulüpten 100'ü aşkın kulüp temsilcisi kente geldi.

Çalıştay öncesi ilin fethi sürecinde önemli katkılarda bulunan "Okçu Baba"nın türbesine gelen temsilciler, yöresel kıyafetleriyle yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Burada yapılan duanın ardından Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerini de ziyaret eden temsilcilere, Bursa'nın fethiyle ilgili bilgiler verildi.

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde yarın gerçekleştirilecek çalıştayda okçuluğun dünü, bugünü ve geleceği konuları ele alınacak, oturumlar düzenlenecek.

Çalıştay, okçuluk koşusu yarışmasıyla sona erecek.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa'da "Geleneksel Türk Okçuluğu Çalıştayı" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 18 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa'da "Geleneksel Türk Okçuluğu Çalıştayı" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı