« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'da farklı yenilgi şoku

Gaziantepspor'u yenip liderlik koltuğuna oturma planları yapan ancak aldığı 4-1'lik yenilgi sonrasında adeta şoke olan Bursaspor şampiyonluk yolunda büyük yara aldı.

Erdoğan PAÇİN/BURSA, (DHA)
SON GÜNCELLEME

Gelen farklı yenilgi sonrasında yöneticilerin ve futbolcuların ağzını bıcak açmazken, ligin ikinci yarısında sürekli kan kaybeden Bursaspor, Ertuğrul Sağlam'ın takımın başına gelmesinden sonraz ilk kez kalesinde 4 gol gördü. 5 maçta 7 puan kaybeden yeşil beyazlı takım, kaçırılan büyük fırsatın telafisi için Buca maçından 3 puan çıkartmanın planlarını yapmaya başladı.

FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU MESTAN'IN İSTİFASI İSTENDİ

Bu arada Gaziantepspor yenilgisinin ardından Atatürk Stadı'ndaki toplantı odasında bir araya gelen Bursaspor yönetiminden 12 üye, Başkan İbrahim Yazıcı'ya Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan'ın istifasının istendiği dilekçeyi sundu. Şentürk Turan'ın dışındaki tüm yöneticilerin hazır bulunduğu toplantıda, Mesut Mestan'ın yöneticilere "İstifa etmeyeceğim, gerekli görüyorsanız görevden alabilirsiniz"dediği öğrenildi.

Bursaspor Futbol Şube Sorumlusu Mesut Mestan ile bazı yöneticiler ve kulüp genel müdürü Osman Nuri Biçer arasında 1 aydır soğuk rüzgarlar estiği belirtiliyor. Mesut Mestan'ın istifasının istendiği kağıda Başkan İbrahim Yazıcı'nın imza atmadığı ise sızan bilgiler arasında yer alıyor. Osman Nuri Biçer'in ise daha önce yönetime, "Ya o ya ben" dediği, bu nedenle bir süredir izin kullandığı biliniyordu. Mesut Mestan istifa etmeyi düşünmediğini ve yönetim gerekli gördüğü taktirde kendisini görevden alma yetkisine sahip olduğunu söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz