BURSA HABERLERİ

Bursa'da "Evimiz Okulumuz Projesi"

AA / Batuhan Atik
24.02.2016 - 14:24Son Güncelleme :
AA / Batuhan Atik

BURSA (AA) - Bursa'da hazırlanan "Evimiz Okulumuz Projesi", 2015-2016 eğitim öğretim yılının ikinci döneminde merkez Osmangazi ilçesinde eğitimin her kademesinden 29 pilot okulda 34 öğrencinin katılımıyla uygulanmaya başlandı.

Osmangazi Milli Eğitim Şube Müdürlüğü ve Rehberlik Araştırma Merkezi tarafından çalışmaları geçen yıl başlatılan proje kapsamında, özel eğitime ihtiyaç duyan öğrencilerin eğitim öğretimin her kademesinde anayasal hakkını daha iyi kullanmasını sağlamak, özel eğitime gereksinimi olan bireylerin eğitim ihtiyaçları, ilgi ve yetenek yeterlilikleri doğrultusunda hizmetlerden yararlanması amaçlanıyor.

Proje, 29 pilot okuldan 34 öğrencisinin katılımıyla uygulanıyor.

Osmangazi Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Sayın, Bursa Anadolu Kız Lisesinde düzenlenen toplantıda okul müdürleri, müdür yardımcıları ve rehberlik öğretmenlerine proje hakkında bilgi verdi.

Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü İsmail Kayışlı ve rehber öğretmen Şenay Hayta, Ördekli Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıda, öğrenci aileleri ve öğretmenleri proje hakkında bilgilendirdi.

Kayışlı, projenin uygulanmaya başlandığını, 2016-2017 eğitim öğretim yılı sonuna kadar sürmesinin planlandığını belirterek, ayrıca projenin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Osmangazi Kaymakamlığı, Necatibey Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi iş birliğiyle gerçekleştirildiğini ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa'da "Evimiz Okulumuz Projesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa'da "Evimiz Okulumuz Projesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı