Gündem Haberleri

  Bursa'da dolandırıcılık iddiasına 4 gözaltı

  BURSA (A.A)
  15.08.2006 - 12:57 | Son Güncelleme:

  Bursa'da, muhasebe müdürü olarak görev yaptığı firmanın hesabından kendisinin ve fabrikada işçi olarak çalışan 4 kişinin hesaplarına yaklaşık 2.5 milyon YTL aktırdığı öne sürülen kişi ile fabrika çalışanı 4 kişi gözaltına alındı.

  Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Yeni Yalova Yolu'nda faaliyet gösteren bir tekstil firmasının yöneticileri, firmanın muhasebe müdürü Kadir P'nin, firmanın parasını kendisinin ve 4 işçinin hesaplarına aktardığını bildirdi.

  İhbar üzerine harekete geçen güvenlik güçleri, aynı firmaya ait 6 şirkette muhasebe müdürlüğü yapan Kadir P. ile firmaya ait fabrikada işçi olarak çalışan Emine K, Tekin B, Osman A. ve kardeşi Şenol A'yı gözaltına aldı.
  İncelemelerde, Kadir P'nin, firmaya ait hesaplardan havale yapabilmek için şirket sahipleri tarafından kendisine yetki verildiğine ilişkin sahte belge düzenlediğinin belirlendiği bildirildi.

  Zanlının son 2 yılda internet aracılığıyla firmanın hesaplarından kendi hesaplarına ve 4 çalışanın hesabına 2.5 milyon YTL para aktardığının da tespit edildiği kaybedildi. Kadir P'nin bugüne kadar 89 bin YTL'yi işçilerin hesaplarına, kalan parayı da kendi hesaplarına aktardığı öğrenildi.

  Gözaltındaki zanlılar, sorgulamalarının ardından “sahte belge düzenlemek suretiyle internet üzerinden nitelikli dolandırıcılık” suçundan adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı