Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa'da beyaz sayfa maçı

Dört taraftarın yaralandığı ilk karşılaşmadaki olayların tekrarlanmaması için olağanüstü güvenlik önlemleri alındı.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

SÜPER Lig’in 32. haftasında bu akşam kritik bir karşılaşma oynanacak. Bursaspor ile Beşiktaş’ın mücadelesi, ligin yarısındaki olaylı maçın rövanşı olması bakımından önem taşıyor. 5 Aralık 2010’da oynanan ve Beşiktaş’ın 1-0 üstünlüğü ile sona eren maçtan önce iki takım taraftarları arasında çıkan kavgada 2’si bıçakla olmak üzere 4 taraftar yaralanmıştı.

Yeni bir sayfa açalım

Olaylar nedeniyle 4 taraftarın yaralandığını, gelen ceza nedeniyle Beşiktaş’ın tarafsız sahada 2 maçını, Bursaspor’un da sahasındaki 2 karşılaşmayı seyircisiz oynadığını hatırlatan Beşiktaş yöneticisi Cengiz Zülfikaroğlu, “Bu düşmanlık kimseye fayda sağlamaz. Biz dostluk elimizi uzattık. Bursa Valisi Şahabettin Harput ve Bursaspor Başkanı İbrahim Yazıcı’nın girişimiyle 1384 taraftarımız, Bursaspor taraftarına çiçek vererek yeni bir sayfa açacaklar” dedi.

7 yıl sonra

7 yıl aradan sonra Bursa Atatürk Stadı’na Beşiktaş taraftarının alınması nedeniyle Bursa’da daha önce görülmemiş güvenlik önlemleri alındı. 1384 siyah beyazlı taraftarın izleyeceği karşılaşma için Bursa’da toplam 2000 polisin yanı sıra 750 özel güvenlik görevlisi emniyeti sağlamakla görevlendirildi.

KANAL:Lig tv
SAAT:20.00
STAT: Atatürk
HAKEM: Süleyman Abay


Bunları da Beğenebilirsiniz