Futbol Bursa'da "Balkan Futbol Turnuvası"
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bursa'da "Balkan Futbol Turnuvası"

Bursa'da "Balkan Futbol Turnuvası"

Osmangazi Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen "Balkan Futbol Turnuvası", 11 Haziran'da başlayacak.

Osmangazi Belediyesi'nin, Rumeli Dernekleri Federasyonu (RUDEF) ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTDD) Bursa Şubesi ile düzenlediği turnuva, 11-15 Haziran tarihlerinde, Merinos Stadyumu’nda yapılacak.
Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, turnuvanın tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, turnuvaya ilginin her geçen yıl arttığını söyledi. Belediye olarak, dostluk ve kardeşlik bağlarının daha da gelişmesi adına önemli projelerin altına imza attıklarını ifade eden Dündar, turnuvanın, önceki yıllarda olduğu gibi sahada büyük bir çekişmeye sahne olacağını bildirdi.

Turnuvanın, saha dışında ise dostluk ve kardeşlik bağlarının pekişmesine yol açacağını ifade eden Dündar, "Son üç yıldır Bursaspor’un şampiyon olduğu turnuvanın dördüncüsüne, Türkiye ve Sırbistan’dan 2'şer olmak üzere Arnavutluk, Bulgaristan, Kosova ve Makedonya’dan toplam 8 futbol takımı katılıyor. BTTDD Bursa Şubesi ile düzenlediğimiz turnuvada tüm Bursalıları, gençlerin buluşmasına ve nefes kesen maçları izlemeye davet ediyoruz" diye konuştu.

RUDEF Yönetim Kurulu Başkanı Şuayip Toprak da dördüncüsü gerçekleştirilen turnuvaya desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Dündar’a teşekkür etti. Turnuvaya katılan takımların, ülkelerinde profesyonel ligde mücadele eden takımların altyapılarından oluştuğuna dikkati çeken Toprak, "İnşallah keyifli maçların izlendiği güzel bir turnuva olacak" ifadesini kullandı.

BTTDD Başkanı Şükrü Köse ise turnuvanın, dostluk ve dayanışmaya katkı sağlayacağını kaydetti. Turnuvaya, Türkiye’den Bursaspor ve Batı Trakya, Sırbistan’dan Belgrad ve Novi Pazar, Arnavutluk’tan Tiran, Bulgaristan’dan Ludogorest, Kosova’dan Pristina Curta ve Makedonya’dan Şkupi takımları katılıyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle