Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bursa'da akıl almaz olay

  Bülent CİVANOĞLU/BURSA, (DHA)
  01 Ağustos 2014 - 11:36Son Güncelleme : 01 Ağustos 2014 - 14:13

  Bursa'da 67 yaşındaki Haydar Emeç 10 yıl önce evi terk edip evlenen kızına benzettiği, kaynakçı dükkanında çalışan 31 yaşındaki Remziye Yıldız’ı tabancayla ateş ederek ağır yaraladı. Yakalanan Haydar Emeç, "O benim kızım Gülcan’dı. Kimliğini saklıyordu. Kendisini kulaklarından tanıdım" dedi.

  Merkez Nilüfer İlçesi Çalı Mahallesi’nde oturan Haydar Emeç’in kızı Gülcan, iddiaya göre 10 yıl önce evden ayrılıp Erzincan’da yaşayan ve soyadı öğrenilemeyen Taner adlı bir kişiyle evlendi. Kızından o günden sonra bir daha haber alamayan Haydar Emeç, son günlerde mahallede çıkan, "Senin kızın kötü yola düştü" söylentiler üzerine bunalıma girdi.

  Geçen hafta Nilüfer İlçesi’ndeki Küçük Sanayide bir kaynakçı dükkanında telefonlara bakan Remziye Yıldız’ı gören Haydar Emeç, "Sen benim kızımsın" dedi. Emeç, kadının kimliğini gösterip, "Ben senin kızın değilim amca. Evliyim ve çocuğum yok" demisine rağmen inanmadı.

  KULAKLARINDAN TANIDIM

  Bu sabah genç kadını çalıştığı işyeri yakında bekleyen Haydar Emeç, arkadan bir süre takip ettiği Yıldız’ın kulaklarını da kızının kulağına benzetip, "Bu Gülcan. Korkudan ismini benden saklıyor" diyerek, ruhsatsız tabancası ile önüne geçip bir el ateş etti. Göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralanan Remziye Yıldız ağır yaralı olarak ambulans ile Uludağ Üniversitesi Tıp fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı.

  Olaydan sonra kaçan ve kısa sürede yakalanan Haydar Emeç ise, "O benim kızım Gülcan’dı. Kimliğini saklıyordu. Kendisini kulaklarından tanıdım. Söylentiler üzerine vurdum" dedi.

  Sorgulaması devam eden Haydar Emeç, ifadesinin ardından adliyeye çıkartılacak.

  Etiketler: bursa , nilüfer
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı