BURSA HABERLERİ

Bursa'da 814 hükümlü kamu yararına çalışacak

AA / Ufuk Çilesizoğlu
24.02.2016 - 13:37Son Güncelleme :
AA / Ufuk Çilesizoğlu

BURSA (AA) - Bursa Valiliği ile Cumhuriyet Başsavcılığı arasında hükümlülerin kamu yararına çalışmasının sağlanması amacıyla protokol imzalandı.

Protokol kapsamında 814 hükümlü, Bursa'da kamu kurum ve kuruluşlarında kamu yararına çalıştırılacak.

Vali Münir Karaloğlu, Çarşamba semtindeki valilik binasında düzenlenen törende yaptığı konuşmada, adli para cezasını ödeyemeyen hükümlülerin kamuya hizmet ederek cezalarını çekmesinin son derece çağdaş bir tutum olduğunu söyledi.

Mahkumların bu sayede sosyal hayatından kopmadığını belirten Karaloğlu, şöyle konuştu:

"Kişinin işlediği bir suç var, karşılığında da bir cezası var. Bu cezasını da topluma hizmet ederek, topluma fayda sağlayarak ödemiş oluyor. İmzaladığımız protokol bunu içeriyor. 814 mahkum arkadaşımız kamu kurumlarımızın talepleri doğrultusunda belirlemiş olduğumuz kurumlarda cezalarını çekmiş olacak. Suç var ceza var, cezanın infazı var. Cezanın infazının bir kısmı kamuya hizmet olarak yapılmış olacak."

Cumhuriyet Başsavcısı Abdulkadir Şahin ise eskiden hükümlülerin cezalarının tamamını cezaevlerinde çektiklerini dile getirerek, mahkumların bu uygulamayla sosyal hayattan kopmadıklarını ifade etti.

Daha sonra protokole imzalar atıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa'da 814 hükümlü kamu yararına çalışacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 13 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa'da 814 hükümlü kamu yararına çalışacak haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı