Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bursa'da 23 Nisan coşkusu

  Serhat TEZCAN/BURSA, (DHA)
  25 Nisan 2009 - 15:08Son Güncelleme : 25 Nisan 2009 - 15:08

  BURSA’da hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bugün coşkuyla kutlandı.

  Törenin sonunda vatan ve bayrak sevgisi konulu gösteriyi sergileyen çocuklar, üstlerine giydikleri önlerinde Türk Bayrağı, arkalarında ise Atatürk resmi olan kıyafetleriyle büyük alkış aldılar.

  Atatürk Stadı’nda yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Bursa Vali Yardımcısı Gazi Kaya, Jandarma ve Bölge Komutanı Tuğgeneral Osman Baykurt ile Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin çocukları ve törene katılanları selamlaması ile başladı.

  İstiklal Marşı’nın ardından tören, günün anlam ve önemine ilişkin şiirlerin okunup, şarkıların söylenmesi ile devam etti. İlköğretim öğrencileri ile yabancı ülkelerden gelen çocukların tören yürüyüşünden sonra milli mücadele döneminde yaşanan zorlukların anlatıldığı ‘Varoluş’ adlı kareografi gösterildi. Gösterinin sonunda çocukların açtığı Türk Bayrakları vatandaşlar tarafından alkış aldı. Engelli çocuklarında yer aldığı kutlamalarda çocukların sergiledikleri oyunlar beğeni topladı. Vatan ve bayrak sevgisini anlatan ‘Kalp Atışı’ isimli kareografide ise çocukların elbiselerinin üstlerine giydikleri ‘Atatürk’ ve ’Türk Bayrağı’ törene katılan vatandaşlar tarafından ayakta alkışlandı. Veliler stada girerek çocuklarının fotoğraflarını çekti.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı