BURSA HABERLERİ

Bursa Valiliği EMITT Fuarı'na çıkarma yaptı

AA / Cem Şan
22.01.2015 - 16:45Son Güncelleme :

- Vali Karaloğlu: "Bu seneki hedefimiz hem Bursa'ya gelen yabancı sayısını artırmak hem de Bursa'da kalış sürelerini uzatmak"

YEREL HABERLER BURSA

AA / Cem Şan

BURSA (AA) - Bursa Valisi Münir Karaloğlu, bu yıl kente gelen yabancı turist sayısını artırıp kalış sürelerini uzatmak istediklerini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, sivil toplum kuruluşları ve Bursalı turizm yatırımcılarıyla EMITT Fuarı'na katılan Bursa Valiliğinin, 330 metrekarelik dev stantta Bursa'yı Türk ve dünya turizmcilerine tanıtmayı hedeflediğini bildirdi.

Ortadoğu ve Avrupa'nın en büyük fuarlarından biri olan EMITT'te doğru bir şekilde tanıtmak istediklerini belirten Karaloğlu, "Bursa'nın bütün değerlerini tanıtmak adına buradayız. Ulu şehrimiz turizm potansiyeli olan fakat bu potansiyelini tam anlamıyla yansıtamamış bir kentimiz. Bursa, kış, dağ, kaplıca ve sağlık turizmi gibi turizmin bütün çeşitlerini bünyesinde barındırıyor" ifadesini kullandı.

Karaloğlu, Bursa'da son dönemde turizm açısından çok ciddi yatırımlar yapıldığını hatırlatarak, "Artık zaman, turizm pastasından daha büyük bir pay alma zamanı. Bu yüzden bütün gayretimiz, çabamız gelen turistlerimizin Bursa'da kalma sürelerini uzatmak. Bütün hedefimiz, Bursa'ya gelen turistlerimizin konaklamalarını sağlamak ve bu konaklama süresini de en az üç güne çıkartmak. Dolayısıyla bu seneki esas hedefimiz, hem Bursa'ya gelen yabancı sayısını artırmak hem de Bursa'da kalış sürelerini uzatmak. Özellikle sağlık turizmi pastasından daha fazla pay almak istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Bursa standında sergilenen "Hacivat ve Karagöz" oyununu ziyaretçilerle birlikte ilgiyle takip eden Karaloğlu, gelen misafirlere kendi eliyle kahve ikramında bulundu.

Fuar boyunca Bursa standında ziyaretçileri sürprizler bekliyor. Ana fuayade 3 gün Hacivat ve Karagöz gösterileri yapılacak. "Osmanlı Kıyafetleri Sergisi" meraklılarıyla buluşacak. Bursa için hazırlanan tanıtım filmlerinin lansmanı yapılacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa Valiliği EMITT Fuarı'na çıkarma yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2015 tarihinde saat 16 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa Valiliği EMITT Fuarı'na çıkarma yaptı haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  15:31
 • Akşam
  17:46
 • Yatsı
  19:21
Sayfa Başı