GAZİANTEP HABERLERİ

Bursa Tarım Fuarı Başak Traktör Yeni Modelleri İle Fuarın Yıldızı Oldu

IHA
19.10.2015 - 12:50Son Güncelleme :

BURSA TARIM FUARI BAŞAK TRAKTÖR YENİ MODELLERİ İLE FUARIN YILDIZI OLDU

IHA

Bazı çiftçilerin bereketin sembolü olarak gösterdiği Başak traktörler, yeni ve iddialı modellerle, Bursa Tarım Fuarı’nda çiftçilerle buluştu.
Düşük yakıt tüketimi, azalan bakım maliyeti, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağı nedeniyle çiftçilerin ’bereketin sembolü’ diye adlandırdığı Başak Traktörler, yeni modellerini Bursa Tarım fuarında tanıttı. Görücüye çıkan traktörler, Bursa Fuarı’nın gözdesi oldu. Tarımsal kaynakları, bereketli toprakları, yüksek üretim gücü ile tarım sektöründe önemli yere sahip olan Başak traktörler, çiftçilerin yoğun ilgisini gördü. Fuardaki basın mensuplarına traktörleri bizzat kendisi tanıtan Başak Traktör Genel Müdürü Ertan Paşa, traktörler hakkında detaylı bilgi verdi.Paşa, çiftçilere de traktörleri yakından gösterip, detaylı bilgi verdi. Traktörlerin estetiği konusunda detaylı çalışmalar yapıldığını belirten Genel Müdür Ertan Paşa, “Çiftçi ihtiyaçlarına uygun olarak, 12x12 ve 24x24 şanzıman seçeneği ve çiftçinin tarladaki işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan kompresör seçeneği eklendi. Kompresör sisteminde arazi şartlarında lastik şişirilmesi, günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunuldu” dedi. 4x4 diferansiyel kilidinin müşteri konforunu arttıracak şekilde elektrikli kumandalarla opsiyonel olarak sunulduğunu kaydeden Paşa, “Ekipman bağlantılarında kolaylık sağlaması amacıyla kancalı kollar ve ekipman hassasiyet ayarını kolaylaştıran hidrolik orta kol opsiyonlar arasına eklendi. Traktör verimliliğini artıran, yakıt tasarrufu sağlayan radyal lastik uygulaması da sunmaya başladık” diye konuştu.
BAŞAK TRAKTÖR
Temeli 1914 yılında atılan ve 2012 yılında SANKO Holding bünyesine katılan Başak Traktör’ün Adapazarı fabrikası 39 bin metrekaresi kapalı olmak üzere yaklaşık 275 dönüm arazi üzerinde kuruldu. Yılda 10 bin traktör üretilebilecek kapasiteye sahip olan Başak traktör, Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağının yanı sıra, ekonomik ve kolay ulaşılabilir yedek parça stokuyla çiftçisinin ihtiyaca cevap veriyor. Tesiste traktörün motor, şanzıman, hidrolik gibi tüm ana parçaları işlenip üretilebiliyor. Yüzde 100 yerli sermayeyle üretim yapan Başak Traktör’ün, farklı segmentlerde 2x4 ve 4x4 çekişli 70 çeşit traktör modeli bulunuyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Bursa Tarım Fuarı Başak Traktör Yeni Modelleri İle Fuarın Yıldızı Oldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ekim 2015 tarihinde saat 12 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa Tarım Fuarı Başak Traktör Yeni Modelleri İle Fuarın Yıldızı Oldu haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:26
 • Öğle
  12:34
 • İkindi
  15:06
 • Akşam
  17:21
 • Yatsı
  18:52
Sayfa Başı