« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Bursa seyircisini kınıyoruz'

Kayserispor Asbaşkanı Şaban Miraboğlu, maç bitiminde taşkınlık yapan ve stadyuma zarar veren Bursasporlu taraftarları kınadıklarını söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Şaban Miraboğlu yaptığı açıklamada, Bursaspor'u 3-0 yenip 33 puanla lider olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, ancak maç bitiminde Bursasporlu taraftarların davranışlarının sportmenliğe hiç yakışmadığını ifade ederek, şunları söyledi:

"Maç bitiminde Bursasporlu taraftarlar alkışlarla Kayserisporlu futbolcuları tribünlerinin önüne çağırdı. Biz bu hareketi önce çok centilmence bir davranış olarak değerlendirdik. Bursasporlu taraftarlar, iyi niyetle tribünleri önüne gelen futbolcularımıza daha sonra toplu halde çok çirkin küfür dolu sözler sarf ettiler. Futbolcularımızı adeta tuzağa düşürdüler. Bu çok çirkin bir davranış. Bizim çocuklar sırf onları kırmamak için, centilmenlik adına onların çağrısına uyarak tribünlerinin önüne gidiyor, onlar da alkışları birden kesip toplu halde ağza alınmayacak küfürlerle karşılık veriyorlar. Bursasporlu taraftarları kınıyoruz."


Bunları da Beğenebilirsiniz