Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bursa seyircisi kazandırdı...

FENERBAHÇE seyircisi ve sahadaki takımı Bursa’dan gelen Bursaspor taraftarlarına yatıp kalkıp dua etsinler.

Maç başlamış, hem tribünler isteksiz, hem Fenerbahçeli futbolcular... Lugano golü atmış, görüntü gene aynı. Ama ne zaman o Bursa seyircisi "Fenerbahçe kümeye" diye bağırdı, o anda film koptu. Önce seyirci şöyle bir silkindi, inanılmaz bir tepki gösterdi. Ardından aynı tepkiyi sahadaki futbolcu devam ettirdi. Ve ondan sonra da zaten maç koptu. Bursasporlu futbolcular fazla havaya girmişler o kesin. Uçuyorlardı, dün Fenerbahçe Stadı’nda ayaklarını yere değdirdiler. Sarı lacivertlilerin en büyük silahı yan ölü toplar. Ve bununla göstere göstere Bursalılar gol yediler. Onun için hiç kimseye ağlamasınlar.

Fenerbahçeli futbolcular, Bursa seyircisinin o "kümeye" lafından sonra her tarafa basmaya başladılar. Hatta bu biraz da sinirlilik yarattı. Edu-Lugano arkada iyi mücadele ettiler. Gökhan Gönül yavaş yavaş toparlanıyor. Roberto Carlos "ben bugün biraz kımıldayayım" dedi. Uğur Boral, Lugano ile beraber Fenerbahçe’nin en iyisiydi. Bu futbolcuya Fenerbahçeli taraftarlar kaç maçtır inanılmaz haksızlık ediyorlar. Çünkü canla-başla çalışıyor. Hata mı, yapıyor. Ama bazı futbolcular emekler gibi oynuyorlar ama onların seyirci tarafından dokunulmazlıkları var. Güiza çabuk adam, gol pozisyonuna kolay giriyor ama artık biraz da gol atsa iyi olacak. Çünkü ona gol atsın diye bu parayı saydılar. Volkan dün yan toplara daha bir cesaretle çıktı. Yani anlayacağınız Fenerbahçe’de dahili bir şeyler olmuş. Ne olmuşsa iyi şeyler olmuş. Bursa seyircisinin yardımıyla Fenerbahçe’nin görüntüsü değişti.

Edu’yu atmalıydı

Deivid,
sezon başı çok şanssız gitti ama onu hem seyirci seviyor, hem arkadaşları. Dün gece bu bariz bir şekilde gözüktü.

Hakem Tolga Özkalfa, Semih-Ivankov mücadelesine herhalde faul çaldı. Çaldı ki, pozisyon devamındaki Selçuk’un golünü iptal etti. Bence gol temizdi. Alex’in pozisyonunda penaltı yok, tamam. Kart gösterilir mi? Tartışılır. Ama ilk yarı bittikten sonra Edu’nun hakeme fırlattığı topun karşılığı sarı mı olmalı, kırmızı mı? Bence kesinlikle kırmızı. Ama seyirci dün gece hakeme ne kadar kızarsa kızsın o hakem Edu’yu devre arasında soyunma odasına giderken atmamakla en büyük kıyağı yaptı. Merkez Hakem Komitesi’nin özellikle bu konuda kesinlikle açıklama yapması lazım. Futbolcu topu hakeme atması sarı mı, kırmızı mı?
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI