Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa şampiyonluk coşkusuna hazır

Süper Lig'de şampiyonluk düğümünü çözecek maçlardan biri olan Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasına saatler kala Bursa, şampiyonluğu kutlamaya hazırlanıyor.

Selaattin Budakoğu - Funda Avcı (DHA)
SON GÜNCELLEME

Lig maratonunun sona ereceği maça günler öncesinden hazırlanan Bursa'da, cadde ve alışveriş merkezlerindeki genç yaşlı herkes Bursaspor formasıyla dolaşıyor. Bursaspor forması giymeyenler de yeşil beyaz renklerin hakim olduğu giysileri tercih ederken, kentin Heykel, Santral Garaj, Çekirge, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ındaki binalar ve işyerleri dev bayraklarla süslendi.

Maç saatini Atatürk Stadyumu yakınındaki Kültürpark'taki çay bahçelerinde geçiren taraftarlar ise şarkılar söyleyerek karşılaşmayı bekliyorlar.

Yüzlerini yeşil beyaza boyayan Seren Sakal ve Fatma Dikmen adlı öğrenciler, maç saatini sabırsızlıkla beklediklerini belirtirken, Tahtakale'de davul zurna çalan taraftara esnaf da çiftetelli oynayarak eşlik ediyorlar.

Öte yandan GSM operatörleri ise kutlamanın yapılacağı sırada cep telefonu görüşmelerinin artacağını hesap ederek stadyum çevresi, Kent Meydanı ve Heykel'e mobil baz istasyonları yerleştirdiler.

Bir grup Ankaragücü taraftarı, Beşiktaş maçında kardeş takım olan Bursaspor'a destek vermek için Bursa'ya geldi.

Maçın yapılacağı Atatürk Stadı çevresindeki Kültür Park'ta toplanan Ankaragücü taraftarları, Bursaspor'u desteklemek için geldiklerini söylediler. Bursaspor'un Beşiktaş karşısında galip geleceği ve ardından şampiyonluğu kutlayacağına inandıklarını ifade eden taraftarlar, Ankara'dan bin 500 taraftarın maça geldiğini söylediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz