BURSA HABERLERİ

Bursa Sağlık Müdürüğü ve Halk Sağlığı Müdürü Akan:

AA / Vedat Yücebaş
27.01.2015 - 17:24Son Güncelleme :

- "Sosyal sorumluluk çerçevesinde evde yatalak durumdaki hastalarımızın ayağına sağlık hizmetlerini en üst seviyede ulaştırmanın gayreti içinde olacağız"

YEREL HABERLER BURSA

AA / Vedat Yücebaş

BURSA (AA) - Bursa Sağlık Müdürü ve Halk Sağlığı Müdürü Özcan Akan, "Sosyal sorumluluk çerçevesinde evde yatalak durumdaki hastalarımızın ayağına sağlık hizmetlerini en üst seviyede ulaştırmanın gayreti içinde olacağız" ifadesini kullandı.

Akan, yazılı açıklamasında, Halk Sağlığı Müdürlüklerinin, Sağlık Bakanlığının vatandaşlara temas eden sıcak eli olduğunu belirtti.

İl Sağlık Müdürlüğünün yanı sıra İl Halk Sağlığı Müdürlüğü görevini yürütmeye başladığını aktaran Akan, evde sağlık hizmetlerini çağın ihtiyaçlarına göre yeniden düzenleyeceklerine işaret ederek, şunları kaydetti:

"Sosyal sorumluluk çerçevesinde evde yatalak durumdaki hastalarımızın ayağına sağlık hizmetlerini en üst seviyede ulaştırmanın gayreti içinde olacağız. Sigarayla mücadelede tütünsüz kurum projesini hayata geçireceğiz. Sigara en önemli halk sağlığı sorunu ve önlenebilir ölümlerin en başta gelenidir. Bizlerde sosyal etkileşimin en fazla olduğu ve sigara alışkanlığının çoğunlukla başladığı çalışma ortamlarında bağımlılığı azaltmak için 'tütünsüz kurum' projesini başlatıyoruz. Bu konuda aile hekimlerimizle el ele vatandaşlarımızla sıcak temas içerisinde hizmet sağlayacağız. Aile hekimlerimizin daha fazla toplum içinde olmasına yönelik projeler geliştireceğiz. Ayrıca Türkiye'nin ilk klinik dışı laboratuvarı 2010 yılında Bursa'da kuruldu. Bu laboratuvarımız başta doğal ve mineralli su kaynaklarının kimyasal ve biyolojik tetkikleri olmak üzere her türlü gıdanın da analizinin yapıldığı bir merkez olarak hizmet vermektedir. Bu merkezimizi çevremizdeki illeri de içine alacak şekilde bölgesel bir forma dönüştüreceğiz. Bütün ihtiyaçlarımızı karşılayacak olan bu ihtisas laboratuvarımızın ihalesini gerçekleştirdik. Şu an süreç devam ediyor."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa Sağlık Müdürüğü ve Halk Sağlığı Müdürü Akan: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ocak 2015 tarihinde saat 17 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa Sağlık Müdürüğü ve Halk Sağlığı Müdürü Akan: haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ekim 2017, Perşembe
  • İmsak
   05:32
  • Guneş
   07:11
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:02
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:55
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı