« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa Rallisi start aldı

2011 Türkiye Ralli Şampiyonası'nın 6. ayağı olan 36. Yeşil Bursa Rallisi, start aldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa Otomobil Spor Kulübü'nün (BOSSEK) organize ettiği, Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkıları, Mavi Cin, Holiday Inn Bursa ve Technospray'ın sponsorluğunda gerçekleşen organizasyona 26 ekip katılıyor.

Orhaneli-Keles bölgesinde, 133.21 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 482.96 kilometre uzunluğundaki parkurda gerçekleştirilecek şampiyona, Çalı Yolu Oto Pazarı girişinde yer alan Mavi Cin önünden verilen startla başladı.

Dağgüney, Harmanalan ve Soğukpınar etaplarını kat edecek olan yarışçılar, daha sonra Nilüfer Açık Oto Pazarı otoparkında oluşturulacak Mavi Cin Seyirci Özel Etabı'nı geçecek.

Servis alanı olarak da Mavi Cin otoparkının kullanılacağı rallinin ilk günü, araçların Görükle'deki Holiday Inn Bursa'da kapalı parka girmeleriyle son bulacak.

Şampiyonada yarın yarışçılar, Dağgüney, Harmanalan, Soğukpınar ve Hüseyinalan etaplarını ikişer kez geçerek Holiday Inn Bursa'daki finiş noktasına ulaşacak.

yarış severler için yarın, 09.00, 10.00 ve 12.00 saatlerinde Mavi Cin önünden Soğukpınar ve Hüseyinalan etaplarına ücretsiz servisler kaldırılacak.

Öte yandan, 2011 Türkiye Ralli Şampiyonası'nda klasmanda ilk sırada yer alan Castrol Ford Team Türkiye'nin pilotu Yağız Avcı, Yeşil Bursa Rallisi'ni 12. sırada bitirse dahi Türkiye şampiyonluğunu ilan edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz