Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa muhteşem ivme yakaladı

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkanı Celal Sönmez, Bursaspor’un Süper Lig’de şampiyon olmasının, Türkiye ve kent için bir devrim olduğunu söyledi. Kuruluşundan 46 yıl sonra Süper Lig şampiyonluğunu kazanan Bursaspor’a emeği geçen herkese teşekkür eden Celal Sönmez, bu başarının, Bursa’nın “marka kent” yolculuğuna büyük ivme kazandıracağını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Hiçbir başarının tesadüf olmadığını belirten Celal Sönmez, şunları söyledi: “Osmanlı’nın payitahtı olan Bursa, bugün Türkiye’nin dördüncü büyük ekonomik gücü. İstanbul’un ardından bu ülkenin en çok ihracat yapan kenti Bursa. Türkiye’de üretilen her iki otodan biri Bursa’da yapılıyor. Türkiye’nin tekstil merkezi, gıda sanayii ve kış turizminin lideriyiz. BTSO, TBMM’den Üstün Hizmet Ödülü alan ilk oda. Bursaspor, TSE kalite yönetim belgesi alan ikinci kulüp.”
Geleceği sağlam kuralım

Bursa’nın “az alıp, çok vermeye” alışık olduğunu belirten Celal Sönmez, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Bursa, bütçe fazlası veren 13 ilden biri. Bu kent,  kendisine yapılan devlet harcamalarının iki katı kadar vergi ödüyor. Aslında Bursaspor’un başarısının şifresi de bu rakamlarda gizli. Bursaspor, geçen yıl 19 milyon TL gibi mütevazı bir bütçeyle, toplam bütçeleri 500 milyon lirayı aşan üç büyükleri geride bırakarak büyük iş başardı.”

Bursa’nın bugün Bursaspor’un başarısını doyasıya kutlamayı hak ettiğini, ancak zafer sarhoşluğuna kapılmadan sürdürülebilir başarının yolunu araması gerektiğini belirten Sönmez, “Bu başarıyı, Bursa için kalıcı kazanca dönüştürmek, kentimizi ekonomisiyle birlikte bir sportif güç merkezi haline getirmek için el birliği ile çalışmamız şart. Biz Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olarak üzerimize düşeni yapmaya hazırız.”

Bunları da Beğenebilirsiniz