BURSA HABERLERİ

Bursa Kent Konseyi’nde Hasan Çepni Dönemi

IHA
23.10.2015 - 17:15Son Güncelleme :

BURSA KENT KONSEYİ (BKK) BAŞKANI SEMİH PALA’NIN TRAFİK KAZASINDA VEFAT ETMESİNİN ARDINDAN YAPILAN BKK OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULUNDA 237 OYUN 228’İNİ ALAN HASAN ÇEPNİ BKK BAŞKANLIĞA SEÇİLDİ.

IHA

Bursa Kent Konseyi (BKK) Başkanı Semih Pala’nın trafik kazasında vefat etmesinin ardından yapılan BKK olağanüstü genel kurulunda 237 oyun 228’ini alan Hasan Çepni BKK başkanlığa seçildi.
BKK Başkanı Semih Pala’nın vefatının ardından BKK olağanüstü genel kurulu Merinos AKKM Uludağ Salonu’nda yapıldı. Genel kurul, Semih Pala’nın anlatıldığı sinevizyon gösterisiyle başladı. Hasan Çepni, bir önceki başkan Semih Pala’yı ve eşini rahmetle andıklarını söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin bir çatı kuruluşu olduğunu, şehrin yerel parlamentosu olduğunu belirten Çepni, BKK’de herkese ve her kesime söz hakkı verildiğini, yeni dönemde Bursa için hizmete devam edeceklerini ifade etti.
Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla tüm üyelerin çabalarıyla aynı hizmeti sürdüreceklerini anlatan Çepni, Bursa’nın nasıl daha güzel olacağı konusunda dertlenmeye devam edeceklerini dile getirdi.
Sevgi Kükrek ise, kendisini tanıtarak tecrübelerini kent konseyi bünyesine taşımak için üyelerden destek istedi.
Şehmuş Seviş de trafik kazasında hayatını kaybeden Semih Pala ve eşine rahmet diledi. 2011-2014 seneleri arasında BKK Yürütme Kurulu üyeliği yaptığını söyleyen Seviş, bu sürede edindiği bilgi ve tecrübeyle yeni dönem için başkanlığa aday olduğunu belirtti. BKK’nin bir marka haline gelmesinde Semih Pala’nın büyük katkısı olduğunu ifade eden Seviş, Bursa’ya ve Bursalılara daha fazla hizmet etmek amacıyla Kent Konseyi üyelerinden destek istedi.
Yüksel Ceylan ise, rahmetli Semih Pala’nın Bursa’ya sayılamayacak kadar hizmet ettiğini, kendisini Bursalı olarak minnetle andıklarını söyledi. Ceylan, Hasan Çepni adına başkanlıktan çekildiğini açıklayarak genel kurulun şehre hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından başkanlık seçimine gidildi. Oylamanın açık usulle yapılmasına oybirliğiyle karar verildiği genel kurulda, 237 oyun 228’ini alan Hasan Çepni BKK Başkanlığı’na seçildi.
BKK Başkanı Hasan Çepni, gösterilen ilgi ve destekten ötürü tüm katılımcılara teşekkür etti. BKK’de yeni bir dönemin başladığına dikkat çeken Çepni, “Şehrin parlamentosu olan Kent Konseyi’nde farklı görüşler yer bulmaya devam edecek. Faydalı projeler hayata geçirilecek. Tüm katılımcılarla birlikte Bursa’nın dört bir tarafından ışık tutmaya devam edeceğiz. Kardeşlik şehri olan Bursa’ya hep birlikte katkı sunmaya devam edeceğiz. Bu zamana kadar BKK’den desteklerini esirgemeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür ediyorum. Centilmence yarışan tüm başkan adaylarına da teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantının sonunda dört başkan adayı ve yürütme kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa Kent Konseyi’nde Hasan Çepni Dönemi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Ekim 2015 tarihinde saat 17 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa Kent Konseyi’nde Hasan Çepni Dönemi haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:30
  • Guneş
   07:09
  • Öğle
   13:00
  • İkindi
   16:04
  • Akşam
   18:30
  • Yatsı
   19:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı