« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa istedi ama olmadı

Trabzonspor beklemediği sağ ve sol kanatlardan adeta yoruldu.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

Basser  Trabzonspor sağ kanadını yordu durdu, ama sakatlanıp çıkınca Svensson aynı oyun planını uygulayamadı.  Trabzonspor'da oyunu yönlendiren  bir oyuncu vardı. Sezon başında Adrian iyi futbol oynuyordu, ama son maçlarda aynı oyun kalıbını uyguladığını göremedik. Halil Altıntop da gol yollarını yine kovalayamadı. Bursasaspor kalesini yoklayan yine Burak Yılmaz oldu.Şenol Güneş'in değişmeyen iki orta alanda futbolcusu var, Zokora ve Colman. Bu ikili Burak'ı daha fazla destekleyen futbolcular

Bakıldığı zaman Trabzonspor oyunun ilk 10 dakikasında oyuna hakimdi.  Ama bundan sonra dirilişe geçen Bursaspor oyunun hakimiyetini eline geçirdi.

Oyunun ikinci bölümü güzelleşti. Trabzonspor orta alanda top kayıpları ile başladı. Halil Altıntop da bunlardan birini yaptı. Batall  da bunu değerlendirdi, takımının golünü hazırlayıcı oldu. Bunun devamında  Ozan İpek zor anlar yaşadı ama Serkan ve Giray ile yaptığı mücadeleyi kazandı ve Sestak'ın kafasına attığı topla , başlayan hücum anlayışının meyvesini yediler.

Bursaspor oyunun hakimiydi. Ama futbol ne zaman ne göstereceği belli olmayan, hataya açık bir oyun... Hele bu da tehlikeli ise ne moral kalır ne de heyecan. İşte Serdar Aziz bunu yaptı. Kalecisi Carson'a  verdiği kısa pasta arkadan depar atan Burak Yılmaz böyle bir topu yakalama şansını buldu  ve penaltıyı da yaptırmasını bildi.

Hakem Süleyman Abay maçı çok iyi yönetti. Penaltı penaltıydı ama kaleciye çıkan kart sarı yerine kırmızı olmalıydı...

Maçta her ili takımda aynı düzeyde futbol oynadı. Bursaspor geçtiğimiz haftaları silmek istiyordu onun için  savaş yaptı ama  bu da  hatasının kurbanı oldu...

Trabzonspor'da da demek ki Burak'dan başka gol adamı yok. Bunun çaresini  Trabzonspor'un bulması şart....


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler