Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Bursa eski Belediye Başkanı'nı vuran yakalandı

  Erdoğan PAÇİN- Emre KOŞAK/BURSA, (DHA)
  07 Kasım 2009 - 17:50Son Güncelleme : 07 Kasım 2009 - 17:50

  BURSA eski Büyükşehir Belediye Başkanı 59 yaşındaki Hikmet Şahin’i geçen çarşamba günü işyerinde silahla bacağından vurarak ağır yaralayan 45 yaşındaki Hüseyin Şimşek Antalya’da yakalandı. Bursa’ya getirilen Şimşek, Emniyet Müdürlüğü’ne götürülürken, “Bursa’yı sattın, beni sattın. Hırsız Başkan” diye bağırdı.

  Bursa Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Hikmet Şahin, Yalova Yolundaki işyerinde geçen çarşamba günü saat 15.00’te silahlı saldırıya uğramış ve bacaklarından ağır yaralanmıştı. Olay sonrası aşırı kan kaybettiği için duran kalbi Özel Acıbadem Hastanesi’nde yeniden çalıştırılan ve tedavisi yoğun bakım ünitesinde devam eden 6 çocuk babası Hikmet Şahin’i vuran kişinin, kendisiyle görüşmeye gelen bir çok suçtan sabıka kaydı olan Hüseyin Şimşek olduğu belirlenmişti.

  Bursa Polisi, Hikmet Şahin’i vuran Hüseyin Şimşek’i bu sabah saat 06.00'da Antalya’da bir otel odasında yakaladı. Gözaltına alınan şüpheli, bugün saat 16.40'da Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Şimşek polis eşliğinde binaya girerken, “Bursa’yı sattın, beni sattın. Hırsız Başkan” diye bağırdı.

  Şahin’i vuran Hüseyin Şimşek’in yakalanması ile Emniyet Müdürlüğü binası önünde gazetecilere bir açıklama yapan Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya, “Şahsın çıkabileceği sınır kapıları uyarılmış, fotoğrafları dağıtılmıştı. Araştırmamız neticesinde zanlının İstanbul’da sahte kimlik temin ettiğini ve Antalya’ya gittiğini öğrendik. Ekiplerimiz bu sabah saat 06.00 sıralarında Hüseyin Şimşek’i Lara’da bir otelde yalnız olarak bularak gözaltına aldı. Zanlı yakalandığında suç aleti silah yanında değildi. Sorgu aşamasına henüz gelmedik. Araştırmamız çok yönlü olarak devam ediyor. Bundan sonrasın da ise Savcının talimatına göre hareket edeceğiz” diye konuştu.

  Her hangi bir işte çalışmayan ve daha önce 3 ayrı cinayetten hüküm giydiği öğrenilen Hüseyin Şimşek, geçen 2 Mayıs günü tartıştığı arkadaşı Yavuz Baytemur tarafından tabanca ile vurulmuştu. Ağır yaralanan Şimsek kaldırıldığı hastanede ameliyat edilerek kurtarılmıştı.
  2004-2009 tarihleri arasında AK Parti’den büyükşehir belediye başkanlığı görevini yürüten Hikmet Şahin, 29 Mart Yerel Seçimlerinde partisi tarafından aday gösterilmeyince Demokrat Parti’den büyükşehir belediye başkan adayı olmuştu. Seçimi kaybeden ve İnegöl’de ahşap üzerine üretim yapan fabrikaları bulunan Hikmet Şahin, Yalova yolundaki kendisine ait mobilya mağazasını ofis olarak kullanıyordu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı