BURSA HABERLERİ

Bursa’da Girişimcilere Büyük Destek

IHA
08.07.2015 - 16:09Son Güncelleme :

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. YUSUF ULCAY AÇIKLAMALARDA BULUNDU

IHA

Uludağ Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi (UÜ-TTO), ‘TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Semaye Desteği Programı Uygulayıcı Kuruluşu’ oldu.
Üniversite-sanayi alanında etkin işbirlikleri sağlayarak bilginin ürüne dönüşmesi adına girişimcilere rehberlik eden UÜ-TTO, ‘TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Semaye Desteği Programı Uygulayıcı Kuruluşu’ oldu. Gelişmeyle ilgili açıklama yapan Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, Türkiye’de Ar-Ge faaliyetlerinin ve bütçelerinin arttırılması gerektiğine işaret ederek, “Araştırma, geliştirmeye gereken önemi verirsek biz de ülke olarak teknolojide söz sahibi oluruz” dedi.
Ulcay, Amerikalı girişimcilerin Ar-Ge çalışmalarını evlerinin garajlarında dahi yaptıklarını ve bunun neticesi olarak teknoloji gelişimine hükmettiklerini, ülke olarak Türkiye’nin de Ar-Ge konusunda bireylerden başlayarak ciddi atılımlar yapması gerektiğini belirtti. Bu konuda teknogirişimcilere 150 bin liraya kadar hibe desteği verildiğini vurgulayan Ulcay, "ULUTEK Teknoloji Geliştirme Bölgesinde bulunan UÜ-TTO, TÜBİTAK 1512 Teknogirişim Semaye Desteği Programı Uygulayıcı Kuruluşu olmuştur. Artık girişimcilerin www.ulukoza.com adresi üzerinden başvurarak teknolojik iş fikirlerini gerçekleştirmeleri için her türlü desteği UÜ-TTO tarafından almaları mümkün" dedi.
Gençlerin bu konuya ilgi göstermesi gerektiğini ifade eden Ulcay, ABD, Çin, Japonya ve Almanya’nın Ar-Ge harcamaları konusunda dünyanın ilk 4 ülkesi olduğunu belirtirken, pahalı ve uzun bir süreç olmasına rağmen Ar-Ge’nin önemli bir yatırım olduğunu ve meyvesini zaman içinde mutlaka vereceğini sözlerine ekledi. Girişimci gençlerin iş fikirlerini hayata geçirmek için www.ulukoza.com adresinden başvuru yaparak, fikirden pazara kadar destek almalarının ülkemizin geleceğini şekillendirecek çok önemli bir fırsat olduğunun altını çizen Ulcay, “TÜBİTAK bünyesinde açılan hibe destek programları yeterli sayıda proje başvurusuna ulaşamadığı için hibeler girişimcilere ulaştırılamıyor. UÜ-TTO, hibelerin girişimcilere ulaşması noktasında etkin ve pratik bir rol üstlendi” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa’da Girişimcilere Büyük Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 16 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa’da Girişimcilere Büyük Destek haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:26
 • Guneş
  08:13
 • Öğle
  13:11
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:47
 • Yatsı
  19:23
Sayfa Başı