« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa çoşkuya hazır

Süper Lig'de şampiyonluk düğümünü çözecek maçlardan biri olan Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasına saatler kala Bursa, şampiyonluğu kutlamaya hazırlanıyor.

DHA
SON GÜNCELLEME

Lig maratonunun sona ereceği maça günler öncesinden hazırlanan Bursa'da, cadde ve alışveriş merkezlerindeki genç yaşlı herkes Bursaspor formasıyla dolaşıyor. Bursaspor forması giymeyenler de yeşil beyaz renklerin hakim olduğu giysileri tercih ederken, kentin Heykel, Santral Garaj, Çekirge, Fatih Sultan Mehmet Bulvarı'ındaki binalar ve işyerleri dev bayraklarla süslendi.

Maç saatini Atatürk Stadyumu yakınındaki Kültürpark'taki çay bahçelerinde geçiren taraftarlar ise şarkılar söyleyerek karşılaşmayı bekliyorlar.

Yüzlerini yeşil beyaza boyayan Seren Sakal ve Fatma Dikmen adlı öğrenciler, maç saatini sabırsızlıkla beklediklerini belirtirken, Tahtakale'de davul zurna çalan taraftara esnaf da çiftetelli oynayarak eşlik ediyorlar.

BASININ İLGİSİ BÜYÜK

Şampiyonluk düğümünü çözecek Bursaspor-Beşiktaş karşılaşmasına basın da büyük ilgi gösteriyor. Atatürk Stadyumu'nun önünde 10'dan fazla canlı yayın aracı görev yaparken, karşılaşma için 242 basın mensubunun akredite yaptırdığı bildirildi.

Bursa'da yerel gazeteler de yeşil beyazlı takımın başarısını kutlamak için tam sayfa haberlerle kutlamaya çağrı yaparken, yerel bir gazete kırmızı beyaz olan logosunu bugüne özel yeşil-beyaza çevirdi. Bir başka yerel gazete de Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın maskesini okurlarına dağıttı.

GSM operatörleri ise kutlamanın yapılacağı sırada cep telefonu görüşmelerinin artacağını hesap ederek stadyum çevresi, Kent Meydanı ve Heykel'e mobil baz istasyonları yerleştirdiler.

Bir grup Ankaragücü taraftarı, Beşiktaş maçında kardeş takım olan Bursaspor'a destek vermek için Bursa'ya geldi.

Maçın yapılacağı Atatürk Stadı çevresindeki Kültür Park'ta toplanan Ankaragücü taraftarları, Bursaspor'u desteklemek için geldiklerini söylediler. Bursaspor'un Beşiktaş karşısında galip geleceği ve ardından şampiyonluğu kutlayacağına inandıklarını ifade eden taraftarlar, Ankara'dan bin 500 taraftarın maça geldiğini söylediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz