BURSA HABERLERİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden ''Saatte 500 kilovat elektrik enerjisi'' projesi

AA / Sergen Sezgin
14.01.2015 - 16:24Son Güncelleme :
Yerel Haberler
AA / Sergen Sezgin

BURSA (AA) - Bursa Büyükşehir Belediyesi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına yönelik projeler kapsamında Dobruca'daki içme suyu ana hattına kurduğu tribün ile saatte 500 kilovat elektrik enerjisi üretmeye başladı.

Bu üretimin Dobruca'daki arıtma tesislerinin elektrik ihtiyacını karşılayacağını kalanın ise şehir şebekesine verileceğini belirten Başkan Altepe, yıllık 1,5 milyon TL'lik tasarruf sağlanacağını söyledi.

Boru içinden geçen suların sürekli bir enerji oluşturduğunu ancak düne kadar bu enerjinin boşa gittiğini ifade eden Başkan Altepe, şunları kaydetti:

''Sağlıklı bir kentin inşası için yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına büyük önem vermekteyiz. Buraya kurduğumuz tribün ile artık suyun oluşturduğu enerji boşa gitmiyor. Saatte 500 kilovat elektrik enerjisi üretiyoruz. Bu enerjiyi arıtma tesislerimizin ihtiyacında kullanacağız. Kalanını ise şehir şebekesine vereceğiz. Böylelikle çevreye hiçbir zarar vermeden, yılda 1,5 milyon TL'lik tasarruf elde etmiş oluyoruz. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak yenilenebilir enerji kaynakları anlamında da örnek bir projeyi hayata geçirmiş bulunuyoruz.''

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden ''Saatte 500 kilovat elektrik enerjisi'' projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ocak 2015 tarihinde saat 16 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bursa Büyükşehir Belediyesi'nden ''Saatte 500 kilovat elektrik enerjisi'' projesi haberi güncellenecektir.

BURSA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Mart 2018, Perşembe
 • İmsak
  04:33
 • Guneş
  05:58
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı