« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Bursa benim için çok özel ama..."

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeşil-beyazlı taraftarların futbola ilgi gösterdiklerini, sonuçta ortaya güzel şeyler çıktığını, kendisinin de şampiyonluk duygusunu Bursa'da tattığını belirterek, “Fakat maalesef son 2 sezondur stattaki bu ilgiyi kaybettik” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Ayşe Hacıoğlu, Gençlik Meclisi Başkan Yardımcısı Furkan Öksüz, İletişim ve Organizasyon Ofisi Sorumlusu Murat Başlar ile birlikte Bursaspor Teknik Direktörü Sağlam'ı Özlüce Tesisleri'nde ziyaret etti.

Ertuğrul Sağlam burada yaptığı konuşmada, şampiyon oldukları sezonda, yeşil-beyazlı taraftarların kendilerine büyük destek verdiğini hatırlattı.

Ekonomik krizden en fazla etkilenen yerlerden birinin de Bursa olduğunu belirten Sağlam, şunları söyledi: “İnsanlar futbol takımının aldığı sonuçlarla bütün sıkıntılarını unutuyordu. Şampiyonluğumuzdaki önemli etkenlerden biri de buydu. İnsanlar farklı yerlerdeki sıkıntılarını statta yok ediyordu. Yeşil-beyazlı taraftarlar futbola ilgi gösterdiler. Sonuçta ortaya güzel şeyler çıktı. Bursa'nın da benim için çok özel bir yeri var. Şampiyonluk duygusunu tattığım bir kent. Fakat maalesef son 2 sezondur stattaki bu ilgiyi kaybettik.”

Sağlam, bazı kesimlerin gösterdiği tepkilere ise anlam veremediğini, 3-5 maç kötü gittiğinde tepki gösterilmemesi gerektiğini ifade ederek, “Geçmişteki 2,5-3 seneyi görmezden gelmek veya gelecekte yapacaklarına inanmamak söz konusu olmamalıdır. Bu farklı düşüncedeki ve farklı beklentideki insanların işidir. 25 senedir profesyonel futbolun içerisindeyim. Bunlar beni etkilemiyor” dedi.

Bursaspor tribünlerini tebrik etmek gerektiğini vurgulayan Sağlam, şöyle devam etti: “O kadar hatadan sonra sakin kalabildiler. 2 tane penaltımızı vermiyorsun, karşı tarafa penaltı veriyorsun. Futbol toplum üzerinde büyük etkiye sahip. Bu göz ardı edilmemeli. Bu etki Bursa'da daha fazladır. Bursa'da yapılacak her işin futbolla ilişkilendirilmesiyle daha fazla verim alınabilir. Bunu kullanmak gerekir. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi de iyi bir tespit yapmış. Buradan devam edilmeli. Bizler de oyuncularımızla birlikte okullara giderek panellere katılıyoruz. Zaman zaman uzaklardaki, dağ yöresindeki okullar, bize ulaşamayan ama Bursasporluluk bilincini üst seviyede yaşayanlara ulaşmak gerekir. Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi bunları organize edebilir.”

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala da Ertuğrul Sağlam'ı ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Bursa gibi önemli bir kente Ertuğrul Sağlam ve ekibi şampiyonluk zevkini tattırmıştır. Bursa gibi tarihi bir kente tarihi bir sıfat kazandırdı. Bursa Kent Konseyi ve Bursalılar olarak Ertuğrul Sağlam'a müteşekkiriz” dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz