BURSA HABERLERİ OSMANGAZİ HABERLERİ

Bursa Barosu: Cumhuriyeti savunuyoruz

DHA
28.10.2017 - 17:01Son Güncelleme :
DHA

BURSA,(DHA)- BURSA  Barosu, “Cumhuriyeti Savunuyoruz” pankartı arkasında Setbaşı’ndan Heykel’e Cumhuriyet Yürüyüşü gerçekleştirdi.

Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, yönetim kurulu üyeleri ile bir grup avukat, Setbaşı Mahfel Çay Bahçesi’nde toplanıp, Atatürk Anıtı önüne kadar yürüdü. Avukatlar yürüyüş boyunca 10. Yıl ve İzmir marşlarını okudu, “Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganı attı. Bursa Barosu Başkanı Av. Gürkan Altun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu, Bursa Büyükşehir Belediyesi Bandosu’nca verilen işaretle saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı okundu.

Son olarak Başkan Altun, meslektaşlarına hitaben kısa bir konuşma yaptı. Altun, “94 yıl önce bugün ‘Yarın Cumhuriyeti ilan edeceğiz’ demişti Büyük Atatürk ve sözünü tuttu” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Biz savunma görevini icra edenler, pankartta da ifade ettiğimiz gibi Cumhuriyet’i savunuyoruz, savunmaya devam edeceğiz.  Bu uğurda ölmek gerekiyorsa öleceğiz. Cumhuriyet olmadan hiçbirimizin, hiçbir yurttaşın yaşamının anlamı kalmaz. Çocuklarımıza emanet bırakacağız, onlar da çocuklarına bırakacak. Ata’nın manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz.  Cumhuriyetin bekçisiyiz, devrimlerinin bekçisiyiz, kazanımlarının koruyucusu, kollayıcısı ve savunucusuyuz. Nefes aldığımız sürece bu vatan bizlere emanet, bunun bilincindeyiz. Bizi kul olmaktan yurttaş olmaya taşıyan, bize bu hakları veren, bu mesleği edinmemizi sağlayan Cumhuriyet’e sıkı sıkı sarılacağız.”

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Osmangazi haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Osmangazi haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Bursa Barosu: Cumhuriyeti savunuyoruz haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı