« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Bursa Atatürk Stadı'na onay

FIFA heyeti, bazı maçların yapılacağı Bursa Atatürk Stadı'nda son incelemesini gerçekleştirdi.

A.A
SON GÜNCELLEME
Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) heyeti, "20 Yaş Altı Dünya Kupası" karşılaşmalarından bazılarının oynanacağı Bursa Atatürk Stadı'nda incelemelerde bulundu. Stada gelen 5 kişilik heyet, saha zeminiyle soyunma odası, koridor ve tribünlerin fotoğraflarını çekip yetkililerden bilgi aldıktan sonra güvenlik ve teknik konularında çalışmalar yaptı. Turnuva Direktörü Inyaki Alvarez, incelemelerin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, turnuva öncesi kente son ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bursaspor Kulübünün kuruluşunun 50'inci yıl dönümünü tebrik eden Alvarez, şöyle konuştu:

"Bu bir FIFA Dünya Kupası. Buraya dünyanın en önemli takımları gelecek. Burada işlerin önemli bir kısmı bitti ancak daha yapacak işlerimiz var. Biz Bursa'da stadın dolu olmasını istiyoruz. Bursa halkının gücünü ve Bursaspor taraftarının futbol sevgisini biliyoruz. Bu, futbol ruhu."

Heyete eşlik eden Bursa Vali Yardımcısı Vedat Müftüoğlu ise sporseverlerin, turnuvaya gereken önemi vereceğini umduklarını anlattı. Turnuvanın hem Türkiye hem de Bursa'nın tanıtımı için çok önemli olduğunu dile getiren Müftüoğlu, şunları kaydetti: "Bugünün Messi ve Ronaldo'su da bu turnuvadan geldi. 500 milyon kişinin televizyondan izleyeceği bu turnuva hem Türkiye hem de Bursa'nın tanıtımı için çok önemli. Çünkü geleceğin provası olacak bu. Biz artık olimpiyatlara talip bir ülkeyiz. Bursaspor da artık bir dünya takımı oldu. Bu turnuva adına Bursa halkından tek ricamız, stadın dolu olması."

Bunları da Beğenebilirsiniz