ANKARA HABERLERİ

Bürokratların siyaseti yönlendirmesine müsade etmeyiz

DHA
01.04.2016 - 11:44Son Güncelleme :
DHA

Hasan POLAT/KAZAN(Ankara), (DHA)- AK Parti Kazan ilçe teşkilatının Mart ayı ilçe danışma toplantısı gerçekleşti. Toplantı öncesi Ak Parti'ye yeni katılımlar oldu. Kazan'da MHP üyeliğinden istifa eden 25 kişi, Ak Parti saflarına geçti. Yeni Ak Partililere rozetlerini Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Teşkilatlardan Sorumlu Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mümin Altunışık, Ak Parti İl Koordinatörü Harun Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Yıldıztepe taktı. Altunışık, bürokratların siyaseti yönlendirmesine müsade etmeyeceklerini belirtti.
Her mahalle temsilcisinin aylık çalışma hakkında bilgi verdiği toplantı da kürsüye çıkan Kazan belediye Başkanı Lokman Ertürk 30 Mart yerel seçimlerin ardından Kazan Belediyesi'nin 2 yıllık çalışması hakkında bildi verdi. Seçimlerin ardından 19 ayda 19 tane dev eserin açılışını yaptıklarını belirten Ertürk “kendi öz kaynaklarımızla yaptığımız 32 Milyon liraya mal olan belediye hizmet binası, 15 Milyon liraya mal olan Gazi Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, sadece kaba inşaatı 15 Milyon lira tutan termal otel ve kongre merkezi bile yaptığımız çalışmaların büyüklüğünü göstermeye yeter. 30 Mart 2014 yerel seçimlerin ardından 3'üncü dönemi diye bizim çalışmayacağımızı, Kazan'a uğramayacağımızı iddia edenler seçimlerin ardından kendileri sırra kadem bastı.
Ertürk, onlar gibi seçimden seçime değil ilk günden son güne, görevi teslim aldığımız günden teslim edeceğimiz güne kadar gururla çalışmaya devam edip Kazanımıza değer katmaya devam edeceğiz. Misakı Milli sınırlar içerisinde, Şanlı ecdadımızdan bizlere miras bırakılan Anadolu coğrafyasına hizmet ederken mahşer günü geldiğinde hesap vereceğimizi bilen, o eğitim ve terbiyeyi alan ve ona göre hareket eden insanlarız. Biz milliyetçiliğimizi kuru kuru sloganlar atarak değil eserlerimizle gösteririz"dedi.
Mümin Altunışık ise konuşmasında, "30 Mart 2014 yerel seçimler sürecinde Ankara'da fark edemediğimiz bizim kaçırdığımız bir şey oldu. Ankara'nın bazı yerlerini seçtiler ve oraya özel bir operasyon yaptılar. Bunlardan bir tanesi de Kazan'dı. Biz onu seçim sürecinde fark edemedik. Belki Kazanlılar da fark etmemiştir ama bir üst akıl tarafından Kazan'a çok ciddi bir operasyon yürütüldü. İnce stratejilerin uygulandığı garip bir durum ortadaydı. Allah'a ham olsun ki ne yapılırsa yapılsın Allah'ın takdirinden başka bir şey olmuyor. Ankara'da Kazan ilçe teşkilatının yapmış olduğu çalışmayı Ankara'da hiçbir ilçede tam manasıyla yapamadık ödedi. Siyaset, siyaset dışı mercilerin işi olmadığını hatırlatan Altunışık “Bürokratların siyaseti yönlendirmesine ve siyasetçilerden rol çalmasına müsaade etmeyiz. Gereğini de yaparız"ödedi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Bürokratların siyaseti yönlendirmesine müsade etmeyiz hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Nisan 2016 tarihinde saat 11 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Bürokratların siyaseti yönlendirmesine müsade etmeyiz haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:47
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:21
  • Akşam
   17:38
  • Yatsı
   19:10
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı